Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Kapıda Ödeme Onay Sistemi

Sahte Kapıda Ödeme Siparişlerine Son!
 

Kapıda ödeme yöntemi kredi kartı ile ödeme yönteminin ardından en çok tercih edilen ödeme yöntemidir ancak iade oranı diğer ödeme yöntemlerine göre daha fazladır.

E-ticaret alt yapımızı kullanan firmaların kapıda ödeme yöntemindeki bu tür nedenlerden dolayı yaşanan iade sorunlarını en aza indirgemeye yardımcı olacak bir modül geliştirdik.

Kapıda ödeme onay sisteminde, kapıda ödeme ile sipariş sırasında 2 tip onay yöntemi ile müşterinizden ödeme ile ilgili bir onay alır bunlar;

SMS ONAYLI SİSTEM

SMS entegrasyonu gerektiren bu onay modelde, müşteriniz kapıda ödeme ile siparişini verdikten sonra onay sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada cep telefonu numarasını girdikten sonra sms ile onayı seçerek onay mesajı almayı tercih edebilir, cep telefonuna gelen onay kodunu onay sayfasında ilgili alana girdikten sonra sipariş ödemesi onaylı olarak siparişini tamamlayabilir.
 


MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLE ONAY SİSTEMİ

 

Müşteriniz kapıda ödeme ile siparişini verdikten sonra onay işlemi için kendisini aramanızı tercih edebilir bu durumda Müşteri hizmetleri beni arasın seçeneği ile cep telefonu girildikten sonra ilgili onay seçeneği seçilir ardından admin panelinize yer alan Telefonla Onay Bekleyen Ödemeler alanına düşer, siz müşteriyi aradıktan ve sipariş onayı aldıktan sonra siparişi onaylandı durumuna getirerek, sipariş özeti tablosundada güncellenmesini sağlayabilir ve sipariş olarak geçebilirsiniz.
 

 

Not: Telefon numarası istenen alanda yer alacak olan numara faturalandırma alanına girilen iletişim telefonundan direkt sistem tarafından ayrıca çekilmektedir.
İlgili numarayı yeniden düzenleme için de bu alan kullanılabilir.
 


Modülü aktif etmek için Ayarlar > Genel Ayarlar > Ödeme Ayarları sayfasını kullanabilirsiniz;
 


Admin paneli onay alanı görünümü; Eğer, onay seçeneklerinden herhangi biri seçilmeden sipariş tamamlanırsa, ilgili sipariş direkt Telefonla onay bekleyen siparişler alanına düşmektedir.
 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.