Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

SEO Alanlarını Yapılandırma

Güncel PDF dokümanı için tıklayınız...

SEO Title; arama motorlarında görünen başlık alanıdır. Google'da mavi olarak renklendirilmektedir. Örnek görünüm aşağıda yer almaktadır. Başlığınızın 70 karakter üstü olmamasına dikkat etmenizi öneririz, 70 karakter üstü uzun olan başlıkların Google Bot'ları tarafından tamamının okunmadığı bilinmektedir.

SEO Keywords; anahtar kelimelerinizi eklemeniz gereken alandır. Buraya kategorinizi belirten kelimeler eklemeniz önerilir. Örneğin ; ''Bayan giyim, bayan giyim ürünleri, bayan giyim modelleri, bayan giyim sitesi, bayan giyim kategorisi '' kelimenizi ekledikten sonra virgül ve bir boşluk bırakmalısınız ve toplam karakter sayınız 250 üstü olması tavsiye edilmektedir.

SEO Description; arama motorlarında başlığın altında yer alan 2 satırlık alan açıklama alanıdır. Açıklamalarınızı girerken ilgili kategoriyi iyi net ve doğru bir şekilde niteleyen kelimeler kullanmanız önemlidir. Önerilen karakter sayısı ise 160'tır. Açıklamanızın eksik görünmemesi için 160 karakterin üzerinde metin girmemenizi öneririz.

Panelde yer alan SEO alanları aşağıda yer almaktadır, Sitenizin tam olarak indekslenmesi için bu alanların hepsini doldurmanızı öneririz.

Ürün SEO alanı; İlgili ürünü niteleyen, başlık, açıklalama ve anahtar kelimeler girmeniz önemlidir. Arama için anahtar kelimeler ise ürünle alakalı etiketleri gireceğiniz alandır. bu etiketler Arayüzde, ürün detay sayfasının en altında yer alır ve herhangi bir etikete tıklanıldığında o etiketi kullanan diğer ürünler sergilenir.

Marka SEO alanı ; ilgili markayı niteleyen, markayı ön plana çıkarak olan başlık, anahtar kelime

Kategori SEO alanı; İlgili kategoriyi niteleyen, kategori içeriği ile alakalı başlık, anahtar kelime ve açıklamalar girebilirsiniz.

Sayfa/ İçerik SEO Alanı; Hakkımızda, sıkça sorulan sorular ya da bir kampanyanız hakkında bilgilendirme yazısı hazırlayacağınız tüm içerikleriniz için SEO bilgilerini içerikle ilgili olacak şekilde girebilirsiniz.

Aramalarda Google Önerisi; Anahtar kelime belirlerken, Google anahtar kelime öneri aracını kullanabilirsiniz. Bu araç size ilgil terimle alakalı en çok aranana kelimeleri gösterecektir. Bu aracı hem SEO ayarlarınızı yapılandırırken hem de reklam kampanyalarınız içinde kullanabilirsiniz. Google anahtar kelime aracı SEO panelinin olduğu her alanda yer almaktadır.

Google Doğrulama işlemi; Google Search Consol'da oturum açmalı ve e-ticaret sitenizi doğrulamalısınız. Bu işlem için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz;https://www.destekalani.com/Icerik/web-yoneticisi-araclarigoogle-dogrulama-11

Sitemap ; Paneldeki meta bilgilerinizi yapılandırdıktan sonra ve ürün girişleri, içerik oluşturmalar vb. işlemleri tamamlandıktan sonra, Sitemap'iniz oluşmaya başlayacaktır. Sitemap site verilerinize göre 500'li gruplar halinde yönetim panelinizde entegrasyonlar sekmesinin altında yer alır. Sitemap'ta sitenizin tüm linkleri yer almaktadır. Bu linkleri Google Search Console'a (webmaster tools) kayıt etmeniz gereklidir. Bu işlem için yardım linkini inceleyebilirsiniz;https://www.destekalani.com/Icerik/xml-sitemap-152

301 Yönlendirme aracı ile kullanıcı dostu linkler hazırlayın; Arama motoru sonuçlarında görünen bir sayfa URL'sini değiştirmeniz gerekiyorsa 301 yönlendirmesini kullanabilirsiniz. 301 yönlendirmesi, kullanıcıların ve arama motorlarının doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlamanın en iyi yoludur. 301 durum kodu, bir sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşınması demektir. Sitenizi yeni bir alana taşıma durumunda ya da Eski URL'leri yenileri ile değiştirmek durumuları için kullanabilirsiniz. 301 yönlendirmelerinizi, e-ticaret alt yapımıza eklediğimiz 301 yönlendirme aracı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 301 Yönlendirme ekran görüntüsü aşağıda ki gibidir,

URLRewrite Özelliği; Ticimax'ın gelişmiş SEO panelinde yer alan URL rewrite özelliği ile birlikte URL'lerinizi arama motorları için daha anlaşılır, açıklayıcı ve kullanıcı dostu bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ürün, İçerik, Kategori SEO ayarlarınızı yapılandırırken URL rewrite uygulamasını kullanabilirsiniz.

Diğer Doğrulama işlemleri için yardım konumuzu inceleyiniz >> Diğer Doğrulama İşlemleri

Yandex Doğrulama için yardım konumuzu inceleyiniz >> Yandex Doğrulama

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.