Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Dinamik Form Oluşturma

Dinamik Form ile e-ticaret sitenizde daha etkili ve dikkat çekici içerikler hazırlayabilirsiniz.

Ürün özellikleri, sözleşmeler, İade koşulları vb. konularla alakalı bilgiler Dinamik Form ile hazırlanabilir, ziyaretçilerden ve üyelerden bilgileri alınabilir.

Admin panelde Modüller > Dinamik Form Yönetimi alanından form oluşturularak formlar ürün detay, cari ödeme sayfasında, üyelik sayfasında ya da bir link bağlantısı altında kullanılabilir.

Not: Form tipi ürün detay veya cari ödeme seçildiğinde forma bağlantı linki oluşturulmaz. Form sadece ürünlere atanabilir şekilde kaydolur. Link bağlantısı isteniyorsa dikkat edilmesi gereken nokta; form tipinin standart seçilmesi gerektiğidir. Form tipi standart seçildiğinde oluşturulan form cari ödeme ve ürün detay sayfalarından bağımsız da kullanılabilinir.

Örnek panel görünümü,

Form özelliklerine göre farklı kontrol tipleri belirlenebilir. Örneğin; iş başvuru formu almak istenirse kontrol tipi olarak şıklı seçimi, ürünlerle ilgili kullanım detaylarını içeren bir açıklama eklemek istenirse uzun yazı alanı ya da yazı alanı seçilebilir.

Birden fazla form ve form seçenekleri ekleyebilirsiniz. Formlarda ürün ile alakalı bilgi verirken ürün fiyat bilgisi de parametreler yardımı ile ekleyebilirsiniz.

Dinamik Form ile oluşturulmuş örnek bir iş başvuru formu.

Oluşturulan Dinamik Form sonrasında silinebilir ve düzenlenebilir.

Not: Dinamik form özelliği ürün detay ve içerik olarak 2 farklı modülden oluşmaktadır. Müşteri temsilciniz ile görüşerek istediğiniz özellikleri sisteminize tanımlayabilirsiniz.  

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.