Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Yandex Metrica Kurulumu

Yandex Metrica da Google analytics gibi e-ticaret sitenizin performansını izleyebileceğiniz ücretsiz araçtır. Yandex Metrica'yı kullanmak için, bir Yandex hesabınız olması yeterlidir. İşlemler için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;
 

https://metrica.yandex.com.tr/  sayfasına giriş yapın.
 

 

Yandex hesabınız ile oturum açın ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz sarı renkli "Başla" butonuna tıklayın. Bu alandan ayrıca isterseniz metrica'nın demo hesabını da inceleyebilirsiniz.


 
Açılan sayfada sol üst köşede yer alan "Sayaç ekle" butonuna tıklayın.
 


Yeni sayaç ekleme sayfasında aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi Sayaç adını, sitenizin adını saat diliminizi ve oturum kayıtlarına izin ayarlarını tanımlayınız.
 


Son olarak oluşan sayaç kodunu aşağıdaki iki ekran görüntüsünde görünüz gibi HTML seçip init alanında yer alan kodu kopyalayın.
 


Sayaç kodunda yer alan ID'yi (init) Ticimax admin panelinizde Ayarlar > Genel Ayarlar > Yandex Metrica sayaç ID yazan alana eklemeniz yeterlidir. Böylece Yandex Metrica entegrasyonunuz tamamlamış olacaktır.
 


Yandex metrica'da e-ticarete özel hedeflerinizi ölçümlemek için; hedef tanımlamaları yapmanız yeterlidir. Hedef tanımlamalarınızı sayaç ayarları tablosunda yer alan ''hedefler'' bölümünden yapabilirsiniz. Örnek bir hedef oluşturması aşağıda yer almaktadır;


Ayarlar > Hedefler alanına gelin ve "Hedef Ekle" butonuna tıklayın.



Son olarak hedef olarak saymak istediğiniz sayfayı aşağıdaki kaydedin.  Görmüş olduğunuz örnekte sepetim sayfası eklenmiştir. Eğer bir dizi sayfa sıralaması hedef olarak izlenmek istenseydi "Toplam Hedef" kısmı da kullanılabilirdi. 
 


Son olarak bu özel hedeflerin dönüşümlerini de raporlar kısmından takip edebilirsiniz.



Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.