Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Paraşüt Entegrasyonu

Entegrasyon Özellikleri

 

https://uygulama.parasut.com/ alanından paraşütün kendi uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

https://parasut.ticimax.com/ alanından alanadına sitenizin başında https olmadan sadece alanadını yazmanız , panel kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 

Giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesine tıklayınız.

 

Bu alanda bulunan ;
 

Firma id

Kargo Ürün id

Kapıda Ödeme Ürün id

Hediye paketi Ürün id

 

Banka Komisyon Ürün id alanları için uygulama.parasut.com dan yeni ürün olarak eklemeniz ve id karşılığını yazmanız gerekmektedir.Firma id alanına paraşütün kendi hesabına giriş yaparak ilgili tarayıcı linkinden firma idsini temin edebilir  ve firma idsi alanına yazabilirsiniz.
  

Geri kalan id alanları için paraşütün kendi hesabından Stok alanına gelerek / Hizmet ve Ürünler sekmesinden HİZMET / ÜRÜN EKLE diyerek ilgili ürünleri eklemeniz ve idleriniz parasut.ticimax.com alanına yazmanız gerekmektedir 

parasut.ticimax.com ayarlar alanından kargo ürün id şeklinde yazılıp kaydetmeniz gerekmektedir. 

Açılan hizmetin idsini oluşturmuş oldunuz. Bu idyi kopyalayıp parasut.ticimax.com alanındaki ayarlar sekmesinde bulunana kargo ürün idsine yapıştırmanız gerekmektedir.

 

Aynı işlemi kapıda ödeme hediye paketi ve banka komisyon içinde yapmanız gerekmektedir.

Kasa hesabı id olarak gelmemektedir. Bu alanda paraşüt yetkilinizle görüşerek kasa hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu şekilde uygulama.parasut.com da açılan kasa hesabı otomatik bu alanda gelecektir. Siparişlerinizi farklı farklı kasalara aktarım sağlayabilirsiniz.

Kdv olmadan aktar yapılmasını istiyorsanız aktif değilse pasif varyasyon bilgisinin aktarılmasını istiyorsanız aktif/pasif yapabilirsiniz.

Sipariş başlığının id ya da numara olarak hangisinin gönderilmesini istiyorsanız seçebilirsiniz.

Fatura oluştur kutucuğunu işaretli olması gerekmektedir.

En son kaydet diyerek artık ayarlarınızı tamamlamış olacaksınız.

 

***Siparişleriniz paraşüte aktarılırken otomatik olarak resmileştirilmesi için E Arşiv ayarlarını doldurmanız gerekmektedir. Buraya Kargo firmanızın tam adını ve yine kargo firmanızın vergi numarasını girmeniz ve kaydet demeniz yeterlidir. 


Sipariş aktarım işlemi için ;

 

Siparişler alanına gelerek öncelikle tarih seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra LİSTELE diyerek ilgili siparişleriniz listelenir ve hangi siparişi paraşüte aktarmak istiyorsanız ilgili siparişi seçerek AKTAR diyebilirsiniz.
 

*** Aktarım yapılırken sipariş turuncu rengini alır daha sonra yeşile gönder üzerine gelip beklediğinizde aktarılıyor ya da aktarıldı şeklinde ibare çıkacaktır. Ancak eğer sipariş kırmızı olarak gözüküyorsa yine üzerine gelerek beklemeniz ve gelen uyarıyı kontrol etmeniz rica olunur.
 

Bu uyarıya göre girmiş olduğunuz ayarlar sekmesinde ki idleriniz de bir eksiklik ya da yanlışlık olabilir paraşütün kendisinde ilgili id karşılığı olmazsa aktarım durumu kırmızı gözükecektir.


Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.