Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Sanal Pos Kurulumları

 

Müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için sanal pos anlaşması ve panel üzerinden kurulumu yapılması gerekmektedir. Sanal pos anlaşması işlemi için iki farklı model bulunmaktadır. Bunlar bankalardan tek tek alabileceğiniz sanal poslar ile toplu ödeme kuruluşlarının sunmuş olduğu sanal pos hizmetidir.


İlk modelde banka / bankalar ile anlaşma sağlanması ve anlaşılan bankalar için panel üzerinden sanal pos kurulumu yapılması gerekmektedir.

İkinci modelde ise toplu ödeme kuruluşlarından tercih ettiğiniz bir tanesi ile anlaşma sağlanması ve o bilgiler üzerinden sanal pos kurulumunun yapılması gerekmektedir. Hepsipay, PayU, iPara, Iyzico, PayByMe, PayTR, Paynet, BKM, Paycell, Telr, Cardtek ,Paratika vb.


Ödemelerin hangi sistemden üzerinden alınacağını belirledikten ve banka / toplu ödeme kuruluşu ile sözleşmenizi yaptıktan sonra Ayarlar > Genel Ayarlar > Ödeme Ayarları > Kredi Kartı Ödeme parametresini "aktif" etmeyi de unutmayın.

 
1| Bankaların Sanal Pos Kurulumları
2| Toplu Ödeme Kuruluşlarının Sanal Pos Kurulumları
3| Alternatif Ödeme Kuruluşları
Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.