Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Kargo Desi Ayarları


Desi tanımlama işlemini yapabilmek için öncelikle yönetim panelinize kargo ekleme işleminin yapılmış olması gerekmektedir. Eğer henüz bir kargo ekleme işlemi yapmadıysanız konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz doküman için lütfen tıklayınız.Kargoya Desi Bilgisi Tanımlama

Yeni kargo ekleme ekranında kargonun temel bilgilerini girdikten sonra "Kaydet" butonuna tıklarsınız ve sizi "Desi Grupları Sayfasına" otomatik olarak yönlendirecektir. Ayrıca isterseniz Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasında ilgili kargonun eylemler menüsünde yer alan mavi pasta dilimi sembollü "desi grupları" seçeneği ile de aynı ekrana ulaşabilirsiniz.

Açılan bu sayfada; yeni ekle butonuna basarak desi girişlerinizi yapabilirsiniz.Desi Grup Tanımı: Müşteri tarafında görünmeyecektir. Kendi ayırt edebileceğiniz bir tanım yazabilirsiniz. Örneğin 1-5 desi arası ya da sabit kargo desisi vb.

İlk Desi: Gruba dahil olan ilk desiyi bu alana yazınız.

Son Desi: Grubun son desisini yazınız.NOT: Desi aralıklarında bir desinin bittiği sayı ile diğer desi aralığı başlamalıdır. Örneğin bu desi grubu 1-5 ise bir sonra ki desi 5-10 şeklinde başlamalıdır. Aksi takdirde yani 6-10 desi girişi yaparsanız 5 desinin karşılığı boş olacağı için sepet toplamı 5 desi olduğunda kargolar çalışmayacaktır.

NOT: Son olarak bir tane de kapamak için desi grubu tanımlamalısınız. Örneğin 10-9999 gibi. Ayrıca sitede geçerli olacak tek bir kargo fiyatı uygulayacaksanız: sadece bir tane 1-9999 aralığında desi girebilirsiniz.Kargo Kapsamı:

Hepsi: Türkiye dahil tüm ülkeler için geçerli fiyat tanımlayacaksanız hepsi olarak seçim yapınız.
Türkiye : Sadece Türkiye içi gönderim yapacaksanız Türkiye olarak seçim yapınız.
Diğer Ülkeler : Sadece Diğer ülkelere gönderim yapacaksanız diğer ülkeler olarak seçim yapınız.

Fiyat: Bu alana da fiyat bilgisini giriniz.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.