Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Ürün Raporları

 

Yönetim panelinizden Raporlar > Ürün Raporları alanından sisteminde bulunan ürünler ile ilişkili aşağıdaki raporlara erişebilirsiniz.

 • Stok Raporu
 • Pasif Ürün Raporu
 • Açıklamasız Ürünler
 • Resimsiz ürünler
 • En Çok Satan Ürünler
 • En çok puanlanan ürünler
 • En çok yorum yapılan ürünler
 • Stok bekleyen ürünler
 • Fiyat düşüşü bekleyen ürünler
 • Ürün Sepet Raporu
 • Favori Ürünler Raporu
 • Hiç Satılmayan Ürünler
 • Ürün Bazlı İade Raporu
 • İade Nedeni Bazlı Rapor
1- Stok Raporu

Raporlar > Stok Raporu alanından ürünlerinizi kategori ve marka bazlı filtreleyerek stok adedi ve fiyat bilgileri ile listeleyebilir, dilerseniz bu listeleri Excel'e aktararak kendi raporlarınızı da oluşturabilirsiniz.

 

2- Pasif Ürün Raporu

Raporlar > Pasif Ürün Raporu ile ürünlerinizi stok kodu, marka ve tedarikçilere göre filtreleyerek hangilerinin pasif olduğunu listeleyebilir, dilerseniz düzenle butonu ile hızlıca ürün detay düzenleme sayfasına erişebilirsiniz.

 

3- Açıklamasız Ürünler

Raporlar > Açıklamasız Ürünler Raporu adından da anlaşılacağı üzere açıklama girilmemiş ürünleri stokkodu, marka ve kategori filtrelerine uygun şekilde listelemenize ve hızlı bir şekilde düzenleme yapmanıza yardımcı olur.

 

4- Resimsiz Ürünler

Raporlar > Resimsiz Ürünler raporu adından da anlaşılacağı üzere resim yüklenmemiş ürünleri stokkodu, marka ve kategori filtrelerine uygun şekilde listelemenize ve hızlı bir şekilde resim ekleyeceğiniz alana ulaşmanıza yardımcı olur.

 

5- En Çok Satan Ürünler

En çok satan ürünler raporu ile belirleyeceğiniz tarihler arasında satış adedi ve ciro bazında en çok satan ürünlerinizi aşağıdaki gibi inceleyebilir ve dilerseniz bu raporu Excel formatında çıktı alabilirsiniz.

 

 

6- En Çok Puanlanan Ürünler

En çok puanlanan ürünler raporu da adından anlaşılacağı üzere ziyaretçiler tarafından en çok puanlanmış ürünleri aşağıdaki gibi listelemektedir.

 

7- En Çok Yorum Yapılan Ürünler

Ziyaretçileriniz tarafından en çok yorum yapılmış ürünleri listelemektedir.

 

8/9 Stok ve Fiyat Düşüşü Bekleyen Ürünler

Bu iki rapor stok alarm hatırlatma ve fiyat alarm hatırlatma modüllerinde kullanılmak üzere müşterilerin stok girişi veya fiyat düşüşü beklediği ürünleri listelemeye yarayacaktır.

10- Ürün Sepet Raporu

Ürün sepet raporu ile hangi ürünün hangi üyelerin sepetinde kaç tane bulunduğunu inceleyebilirsiniz.

Örnek ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

 

11- Favori Ürünler Raporu

Favori ürünler raporu ile müşterilerinizin favori ürünlerini ürün id, kullanıcı ve ekleme tarihi filtrelerine göre listeleyebilir, dilerseniz Excel'e aktarabilirsiniz.

 

12- Hiç Satılmayan Ürünler

Rapor adından da anlaşılacağı üzere hiç satamadığınız ürünleri listeleyecektir.

13- Ürün Bazlı İade Raporu

Müşterilerinizin yapmış olduğu iadeleri işlemlerindeki ürün frekanslarını bu raporda görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede en çok iade alan ürünlerinizi tespit edebilirsiniz.

14- İade Nedeni Bazlı Rapor

Müşterileriniz iade talebi açarken sizin tanımlamış olduğunuz iade nedenlerini seçmektedir. Bu iade taleplerinde seçilen iade nedenlerine ilişkin frekansları bu rapor ile görüntüleyebilirsiniz. Böylece en çok iadeye sebep olan iade nedenlerini tespit etmiş olursunuz.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.