Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Ürün Toplama

Ürün toplama ekranı ile siparişlerin toplama işlemi gerçekleştirilmektedir. 

Sırası ile araba seçimi ve sipariş seçimi işlemlerinin ardından toplama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Toplama Ekranında gösterilen bilgiler şunlardır;

  • Ekranın üst kısmında; Toplanacak Ürün Adedi, Toplanan Ürün, Eksik Ürün, Kalan Ürün bilgileri. 
  • Ekranın alt kısmında; yapılan ayarlar sonucunda raf bilgisi görünmektedir. Aynı zamanda ilgili rafta bulunan ürüne ait detay bilgiler de görünmektedir.

Not: Görsel anlatım depo kullanımı sırasında en çok kullanılan ayarlara göre yapılmıştır. Bu ayarlar, Bulucu butonu; Buldum Butonu, Ürün toplama tipi; arttırmalı, Ürün toplama yöntemi; Önce Raf Sonra Ürün şeklindedir.

Ürüne ait bilgilerin bulunduğu alanın sağ tarafında bulunan butonlar yardımıyla sırası ile Buldum, Diğer Raflar ve Eksik Ürün işlemleri yapılabilmektedir.

Buldum butonu ile ürünün toplanma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem aynı zamanda ürünün barkod bilgisinin yazılması ile de gerçekleşebilir.

Diğer Raflar butonu ile ekranın sağ tarafında açılan bilgilendirme alanının ürünün alternatif raf bilgisine ulaşılabilmektedir.

Eksik Ürün butonu ile ürün için eksik bildirimi yapılmaktadır. Butona basıldıktan sonra ‘Ürünün eksik olduğuna emin misiniz?’ sorusuna Evet cevabı verildiğinde ürün eksik listesine atılmaktadır.

Ürün Adedi: Seçilen sipariş/siparişler için toplanacak ürün adedi gösterilmektedir. Ürün Adedi kutucuğuna tıklanması durumunda toplama işlemleri gerçekleştirilecek ürünlere ait detay bilgiler görünmektedir. Bu bilgiler aşağıda görüldüğü gibi ürünün görseli, adı, stok kodu, barkod ve toplanacak adet bilgisidir.

Toplanan Ürün: Seçilen sipariş/siparişler için toplanmış ürün adet bilgisi gösterilmektedir. Toplanan Ürün kutucuğuna tıklanması durumunda toplama işlemi yapılan ürünlere ait detay bilgiler gösterilmektedir. Bu bilgiler aşağıda görüldüğü gibi ürünün görseli, adı, stok kodu, barkod ve toplanan adet bilgisidir.

Eksik Ürün: Seçilen sipariş/siparişler için bulunamayan/eksik ürün adet bilgisi gösterilmektedir. Eksik Ürün kutucuğuna tıklanması durumunda bulunamayan/eksik ürünlere ait detay bilgiler gösterilmektedir. Bu bilgiler aşağıda da görüldüğü gibi ürünün görseli, adı, stok kodu, barkod ve toplanan adet bilgisidir.

Kalan Ürün: Seçilen sipariş/siparişler için kalan ürün adet bilgisi gösterilmektedir. Kalan Ürün kutucuğuna tıklanması durumunda toplanmamış, kalan ürünlere ait detay bilgiler gösterilmektedir. Bu bilgiler aşağıda görüldüğü gibi ürünün görseli, adı, stok kodu, barkod ve toplanan adet bilgisidir.

Ürün toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından sistem otomatik olarak aşağıda görülen Sahip Olunan Araba sayfasına yönlendirir. Ekranın asıl amacı toplama arabasında bulunan, toplanan ürünlerin görüntülenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda ekrandan kullanılan arabaya ait bilgiler görüntülenebilmektedir.

Kullanıcının sahip olduğu yetkiye istinaden ekranda yapılan işlemler değişebilmektedir. Kullanıcının tam yetkisi varsa;

Arabada toplama işlemi sırasında siparişin eksik ürünle toplanması durumunda, ‘Eksik Ürün Listesi’ butonu aktif olur ve sisteme siparişin eksik ürünün tedarik edilip edilemeyeceği konusunda bilgi girilir.

Arabada toplama işlemi sırasında sipariş tam toplanmış ise ‘Sipariş Birleştirme Ekranına’ yönlendirilir.

Ekranın genel kullanım şekli sadece toplama yetkisi olan kişiler ile kullanımıdır. Genel kullanımda, sadece ‘Arabayı Bırak’ butonu aktif olur. Toplama süreci tamamlandıktan sonra toplama arabası Sipariş Birleştirme ekibinin alabilmesi için serbest hale gelir. 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.