Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Raf Sayım

Depo süreçlerinde belirli aralıklarla depodaki bulunan ürünlerin sayımı yapılmaktadır. Bu sayımın temel amacı stok doğruluğunun sağlanmasıdır. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için Raf Sayım ekranı ile gerçekleştirilmektedir.


Sayım işlemi için kullanılan Raf Sayım ekranının kullanımı için öncelikli olarak Rafın ID bilgisinin okutulması beklenmektedir. Raf ID bilgisi okutulduktan sonra rafta fiziki olarak bulunan ürünler okutulmalıdır. Yanlış veya fazla ürün okutulması durumunda Azalt ve Sil butonları ile raftaki ürünlerin miktarları ayarlanabilmektedir. Rafta fiziki olarak bulunan ürünlerin hepsinin okutulma işlemi tamamlandıktan sonra yukarıda gösterilen Sayımı Tamamla butonuna basılması beklenmektedir. Bu butona basıldıktan sonra rafta artık yeni okutulan ürünler listelenecektir.


Raf Sayım ekranında ek olarak okutulan ürünün detay bilgileri, okutulan adet görünebilmektedir. Aynı zamanda Raftaki Ürünleri Gör butonu ile rafta bulunması beklenen ürünlerin bilgileri de görüntülenebilmektedir.


 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.