Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Masa Yönetimi

Depo Yönetim Sisteminde özellikle bazı işlemlerin yapılabilmesi için masa kullanım zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumlar ve fiziki masa kullanımlarının sistemsel kontrollerin de sağlanabilmesi için Masa Yönetimi ekranı kullanılmaktadır.
Masa Yönetimi ekranı ile Resim 40’da görüntülenebileceği gibi depoda kullanılan masaların masa ID bilgisi, adı, barkodu ve sisteme eklenme tarihi gibi bilgiler görüntülenebilmektedir. Bu ekrandan aynı zamanda masada bulunan koliler de görüntülenebilir, masa etiketi tekrar yazdırılabilir, bilgileri düzenlenebilir ve silinebilmektedir. Masada bulunan kolilere girildiği zaman, kolilere ait detay bilgiler, kolide bulunan ürünler, koli temizleme işlemi, Etiket yazdırma ve silme işlemleri gerçekleştirilebilir. Koli Temizleme işlemi koliye atanmış olan siparişi ve kolinin içinde bulunan ürünleri sistemden silecektir. Bu fonksiyonun kullanırken ürünlerin stokların azalacağı ve siparişlerin silinebileceği unutulmamalıdır. Bu alandan aynı zamanda masaya koli ekleme işlemi de yapılabilmektedir.


Masa Yönetimi ekranında bulunan Yeni Masa Ekle butonu ile yeni masa eklenebilmektedir. Bu işlem için aşağıda görüldüğü gibi masaya verilecek ad, kodu, barkodu ve kaç koliden oluşacağı bilgisi de eklenmektedir.


Yeni koli ekleme sayfasında bulunan;Koli Sayısı: Masada bulunan veya bulunacak koli sayısını göstermektedir.Kolilerin içindeki maksimıım sipariş sayısı: Bir koliye atabilecek sipariş sayısı anlamına gelmektedir. Siparişlerin karışmaması adına bu sayının 1 olması tavsiye edilmektedir.


Eksik Ürün Koli Sayısı: Eksik ürünü olan siparişler tekrar işleme tabi tutulabilmesi için ayrı bir koliye daha alınma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kolilere normal sipariş dağıtılmamaktadır. Belirtilecek rakam ile masada kal adet Eksik Ürün Kolisi olacağı belirlenecektir.
Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.