Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Mal Kabul Yönetimi

Depolanması sistemsel olarak olacak, sistem takibi yapılması istenen ve sistem kontrollerine tabi tutulmak istenen ürünlerin giriş işlemeleri ayrıca yönetilmektedir. Ürünlerin sistemsel girişleri ve sistemsel kontrollerinin yapılması için Mal Kabul Ekranı kullanılmaktadır.

Mal Kabul ekranı ile depoya gelecek ürünlerin bilgisi alınmaktadır. yukarıda görüldüğü gibi Mal Kabul Ekranında mal kabul ID, İrsaliye Numarası, Tedarikçi, Kargo Firması, Tahmini Teslimat Tarihi, Hazırlayan Kişi ve Durum bilgileri görüntülenebilmektedir. Ekrandan Onaylama, Ürünleri gör ve Durumu değiştir gibi işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda Yeni mal kabul oluşturma, Excel ile ürün yükleme, filtreleme ve Mal Kabul işlemlerine gitme fonksiyonları da bulunmaktadır.


İlk olarak oluşturulan mal kabul bekliyor durumu ile oluşturulur ve yapılan işlemlere göre güncellenir. Bu durumlar, işlemde, onay bekliyor ve onaylandı şeklindedir.


Yeni Mal Kabul Oluştur işlemi ile depoya alınacak ürünler ve işlemin detay bilgileri girilmektedir. aşağıda görüntülendiği gibi depoya gelecek ürünlerin, irsaliye bilgisi, tedarikçi bilgisi, kargo firması, işlemi yapacak personel bilgisi, ürünlerin geleceği tarih ve hangi ürünlerin geleceği bilgisi bu ekran ile sisteme girilecektir.

Oluşturulan mal kabule aynı zamanda Excel ile Mal Kabule Ürün Ekle fonksiyonu ile ürün ekleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu duruma ek olarak Düzenle butonunun altında mal kabulün onaylanması, ürünlerin görülmesi, durumunun manuel değiştirilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir. Mal kabulün onaylanma işlemi sırasında eksik, fazla ürün olması durumunda bu bilgi kullanıcıya gösterilmekte ve çıktı alması sağlanmaktadır.


Mal kabul içindeki ürünler ve bilgiler durumu ‘Bekliyor’ olan işlemler için düzenle butonundan yapılabilmektedir. Yine aynı durumda ve koşuldaki mal kabul işlemine ‘Sil’ işlemi yapılabilir durumdadır. Bekliyor durumu sonrasındaki işlemler için silme ve değiştirme işlemi yapılamamaktadır.


Mal Kabul Okutmaya Git butonu ile fiziksel olarak gelen ürünlerin sistem süreçlerinin yapıldığı ekrana yönlendirilmektedir. Bu ekrandan işlem yapıldığı durumda Mal Kabul ekranında bulunan durum bilgisi İşlemde olarak güncellenmektedir. 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.