Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Fazla Ürün Yönetimi

Depoda adresi olmayan ürün, deponun herhangi bir noktasında bulunan ürün veya bir rafta tespit edilen fazla ürün bulunma durumu yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda depo stok bilgisinin doğru sağlanabilmesi ve ürün güvenliği açısından bu ürünlerin bilgisinin sisteme işlenmesi gerekmektedir. Bu işlem için Fazla Ürün Yönetimi ekranı kullanılmaktadır.


Depoda adresi olmayan ürün, deponun herhangi bir noktasında bulunan ürün veya bir rafta tespit edilen fazla ürün bulunma durumu yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda depo stok bilgisinin doğru sağlanabilmesi ve ürün güvenliği açısından bu ürünlerin bilgisinin sisteme işlenmesi gerekmektedir. Bu işlem için Fazla Ürün Yönetimi ekranı kullanılmaktadır.Fazla Ürün Yönetimi ekranı ile yukarıda görüleceği gibi, fazla tespit edilen ürünün detaylı bilgileri, fazla listesine eklenme tarihi, işlemi yapan kişinin bilgisi, ürün ile ilgili açıklamalar görüntülenebilmektedir.


Bu bilgilere ek olarak ilgili sayfandan fazla ürün ekleme işlemi de yapılabilmektedir. Yeni Fazla Ürün Ekle butonuna basılması ve aşağıda gösterildiği gibi açılan sayfaya ürün barkodunun okutulması beklenmektedir. Eklenen ürünler ilk olarak blokeli olarak eklenmektedir. Detay butonundan Ürün çıkış açıklaması ile birlikte ‘Ürünü Çöz’ butonuna basılması ile ürün kullanılabilir duruma geçmektedir. Ürünün ilgili bilgilerin görünmesinin yanı sıra ürünün bulunduğu, durumu gibi bilgilerin yazılabileceği bir alan bulunmaktadır. Ekle butonuna basılması ile ilgili ürün fazla ürün olarak stoklara eklenmiş olacaktır.Fazla Ürün Yönetimi ekranında bulunan Çözülmüş Ürünlere Git butonu ile blokesi kaldırılmış ve stok olarak oluşturulmuş ürünler listelenmektedir. aşağıda görüldüğü gibi Çözülmüş Ürünler Ekranında Ürün ID, Ürün Kart ID, Barkod, Ürün Adı, Eklenme Tarihi, Çıkış Tarihi ve Çıkış Açıklaması bilgilerine ulaşılabilmektedir. 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.