Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

WMS Eksik Ürün Birleştirme

Toplama ve Sipariş Birleştirme işlemlerinden sonra siparişlere ait eksik ürün olması durumunda ilgili işlemlerin yapılacağı ekrandır. Ekran üzerinden, eksik ürünlerin tedarik edilmesi veya eksik ürünlerin tedarik edilemeyeceği bilgisi girilmektedir.


Eksik ürün birleştirme ekranında ilk olarak eksik ürünlerin bulunduğu yani birleştirme yapılan masanın bilgisi girilmelidir. Ekranda aşağıdaki gibi masada bulunan 

bütün siparişler görünmektedir. Ek olarak eksik ürünlerin bulunduğu koli bilgileri ve kolinin detay bilgileri gösterilmektedir.


İlgili süreçler tamamlandıktan sonra sağ üstte bulunan Kalite Kontrole Git butonu ile Kalite Kontrol işlemlerinin yapılacağı sayfaya yönlendirme yapılmaktadır. Bu buton için ilgili yetkinin verilmiş olması gerekmektedir.


Farklı bir sipariş için işlem yapılmak istendiği zaman Masayı Bırak butonuna basılmalıdır ve yeni masanın barkodu okutulmalıdır.
Eksik koli olarak işaretlenen koli seçildiğinde,


 
  • Eksik ürün bulunamadığı durumda siparişten silinebilir. Bu durumda panel de ilgili şekilde güncellenecektir.
  • Diğer Raflar butonuna basıldığı zaman ise ürünün bulunduğu alternatif rafın adı, raf barkodu, hangi sırada olduğu ve üründen kaç adet olduğu bilgisi gösterilmektedir. Bu bilgi ile ürün ilgili raftan temin edilebilir.
  • Alternatif raflara ek olarak, ürünün farklı bir yerden veya adressiz bir alandan temini durumu için Kayıt Dışı seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bu durumda sistem stok miktarlarını değiştirmeyecektir.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.