Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Varyasyonlara Satış Fiyatlarından Farklı Fiyat Nasıl Tanımlanır?

Ürün fiyatlarından bağımsız olarak varyasyonlara ek fiyat tanımlayabilirsiniz. örneklerle göz atalım ,
** Varyasyon fiyatları tanımlamadan önce eğer daha önce eklediğiniz bir varyasyon grubu yok ise öncelikle varyasyon grupları oluşturmanız gerekmektedir.
Ürün yönetimi > Varyasyon Grupları > Yeni Ekle

 

** Varyasyon gruplarını ekledikten sonra ya da var olan varyasonu güncellemek için ürün yönetimi alanına gelerek llgili ürünün varyasyon düzenleme alanına giriş yapınız.

 

*** Karşınıza ilgili ürüne tanımlanan varyasyonlar çıkacaktır/ yeni varyasyon eklemek için yeni ekle sekmesinden işlemi yapabilirsiniz. Düzenle ikonuna tıklayınız.

 

*** Düzenle alanına geldiğinizde ''Fiyat ve Stok Bilgilerini Ayrı Girmek İstiyorum'' seçeneğini görüceksiniz. Bu seçeneği aktif hale getiriniz.

 

***Seçeneği aktif ettiğinizde fiyat ve stok bilgileri alanlarının listelendiğini göreceksiniz. Bu alanları düzenlemek istediğiniz şekilde tamamladığınız anda varyasyonlar satış fiyatlarından bağımsız tanımladığınız fiyatlar üzerinden satın alınır.

 

*** Eğer varyasyon fiyatlarını daha sonrasında tekrar satış fiyatları üzerinden gerçekleştirmek isterseniz yukarıda belitilen ek seçeneği pasif hale getirebilirsiniz ya da ilgili ürünü seçerek (düzenle alanına girerek) aşağıda ekran görüntüsünde yer alan '' tüm varyasyon fiyatlarını güncelle seçeneğini aktif ederseniz tüm varyasyon fiyatları ilgili satış fiyatları olarak güncellenir.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.