Ticimax Destek Merkezi

Ne arıyorsunuz?

Varyasyon Yönetimi

 Ürünlerinizde renk, beden vb. sizin tanımlayacağınız bir varyasyon sisteminin olmasını istiyorsanız; Ürünler > Varyasyon Grupları sayfasından başlamanız gerekmektedir.

 1-    Varyasyon grubu oluşturma : Yeni Ekle butonuna ( ) tıklayınız.


Tanım: Varyasyonun site tarafında görüneceği tanımı yazınız.
Listeleme Tipi: Açılır liste, kutu ya da resimli kutudan birini seçiniz. Örnek görüntüleri şu şekilde olacaktır;
.    Açılır Liste örneği;

.    Kutu örneği;

.    Resimli Kutu örneği;

Sıra: Bu varyasyonun ürün detayda hangi sırada görüneceğini bu alanan ayarlayabilirsiniz. Örneğin; sıralar 0'dan başlar ve artarak gider. Yani en küçük sıra hangi varyasyonda ise ilk o seçilecektir. Örneğin sağda yer alan görselledeki varyasyonlar tanımlanırken "Beden Seçiniz" 'in sıra bilgisine "1" "Renk Seçiniz" 'in sıra bilgisine "2" girilmiştir. Bu nedenle site tarafında sıralama bu şekilde görünmektedir.

XML Tanımı: Eğer bir tedarikçi durumunda iseniz ve dışarıya xml verecekseniz bu varyasyonun xml'de görünmesini istediğiniz özel bir tanım var ise bu alandan belirtebilirsiniz

2-    Varyasyona Değerler Atama:
Birinci adımda sadece varyasyonların var olduğunu sisteme bildirdiniz. İkinci adımda bu varyasyonların içinde yer alacak olan değerleri belirtmeniz gerekmektedir. Örneğin Renk Seçiniz varyasyonuna gireceğiniz değerler; Sarı, Mavi, Kırmızı, Siyah vb. şekilde devam etmelidir. Oluşturduğunuz gruplara varyasyon eklemek için > varyasyon değerlerine tıklayın...

3-    Varyasyonu Ürüne Atama:
Varyasyon gruplarınızı oluşturduktan sonra; ürüne atama işini ürün eklerken/ürün düzenlerken Ürünler > Ürün Yönetimi Varyasyonlar sekmesinden yapabilirsiniz. Bu işlemde sisteme şunu söylüyorsunuz; Bu üründe X varyasyonu vardır! Yani ürüne henüz bir varyasyon girmediniz. Ürüne varyasyon girişi için 4. adımı takip ediniz.

4-    Ürüne Varyasyon Girişi:
Tanımladığınız varyasyonları ürüne girmek ve varyasyonlara ürün resmi eklemek için ürün listesinde yer alan varyasyonlar kısa yolu ile () girişlerinizi yapabilirsiniz. İlk varyasyonu girerken düzenle butonuna () 2. ve sonraki varyasyonarı girerken de yeni ek butonuna () basarak girişlerinizi yapabilirsiniz.


Varyasyon giriş ekranı aşağıdaki gibidir. Eğer isterseniz her varyasyona özel farklı fiyat ve stok bilgileri de ekleyebilirsiniz.

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.