Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Site Yönetim Araçları

 

Site yönetim araçları siteniz ile ilgili bir çok önemli ayarları yapılandıracağınız, genel ayarlar sekmesidir. Bu sayfa üzerinden aşağıdaki işlemler yapılmaktadır.

Siteyi Bakım Moduna Al: Siteniz henüz yapım aşamasında ise ve ziyaretlere kapalı olmasını istiyorsanız, bu seçenek ile e-ticaret sitenizi  bakım moduna alabilirsiniz. 

Anasayfada Animasyonu Göster: Tasarım > Slider Yönetimi alanından eklenen sliderların görünürlüğünü bu alandan aktif/pasif olarak değiştirebilirsiniz. 

Hediye Paketi Tutarı: Ayarlar > Genel Ayarlar > Sipariş Ayarları sekmesinde  Siparişlerde Hediye Paketi Notu parametresi aktif ise bu seçenek seçildiğinde sepete yansıyacak ek tutarın yazılacağı alandır. Ek bir tutar alınmayacak ise 0 (sıfır) olarak bırakılabilir.

Kargo Hesaplama Tipi: Sisteminize kullanılacak kargo hesaplama tipini "sepet tutarına göre" ya da "desiye göre" olarak ayarlayabilirsiniz.

Kargo Hesaplama Modülü: Ürün düzenleme sayfasında desi hesaplama modülünü aktif eder.


Döviz Kurlarını Otomatik Güncelle: 
Aktif edildiği zaman Ayarlar > Döviz kurları sayfasındaki veriler  www.tcmb.gov.tr'ne göre belirli aralıklar ile otomatik güncellenecektir.

Slack Webhook URL: Slack uygulamanıza ait (eğer ofis içinde kullanıyorsanız) webhook url kaydedilerek Slack ile panel arasında bağlantı sağlayacağınız alandır.

Para Puan Aktif: Diğer yaptığınız tüm ayarların üzerinde parapuan sistemini açık/kapalı duruma bu seçenek ile getirebilirsiniz.

Para Puan Alışveriş Limiti: Para puan sistemi aktif olduğu durumda müşterilerinizin para paunal ne kadar alışveriş yapabileceğinin limitini belirleyebilirsiniz. 

Captcha Aktifİletişim için hazır olarak bulunan /iletisim.aspx sayfanızda mail göndermek isteyen ziyaretçilere captcha doğrulaması sorulmasını sağlar. 


Üye Hesabını Silebilir: Aktif edildiğinde üyeler kendi hesabım sayfaları üzerinden hesap bilgilerini silebilirler. Raporlar ve sipariş detaylarında veri kaybı olmaması için arka planda anonim olarak kalacaktır.

Üyeliksiz Alisveriş Aktif: Üyeliksiz alışveriş aktif / pasif konuma getirilebilir. Üyeliksiz yapılan alışverişlere ait sipariş bilgileri üzerinden üye yönetimi sayfanıza "üyeliksiz alışveriş" başlıklı kayıtlar düşecektir.

Menüde Kategori Göster: Kategorilerde yaptığınız düzenlemelerin menü yönetimine otomatik olarak geçmesini sağlar. 

Aşağıdaki seçenekler ise isminden anlaşılacağı üzere aktif / pasif durumlarına göre çalışacaklardır.
Site Üyelik Zorunlu:
Ürün Detay Üyelik Zorunlu:
Hızlı Üyelik Aktif:
Adreste Posta Kodu Zorunlu:
Adreste TC No Gizle:
Adreste TCKN Zorunlu:
Adreste TCKN Doğrulama:
Adreste TC Vatandaşı Değilim Alanını Göster:
Adreste Firma Adı Zorunlu:
Adreste Vergi Dairesi Zorunlu:
Adreste Vergi No Zorunlu:


Site Giriş İzni: 
Ziyaretçiler sitenize ulaşmak istediklerinde 18 yaşından büyük müsünüz? sorusu gelir. Evet seçilirse site açılır, hayır seçilirse Google anasayfaya yönlendirilmesi sağlanır.

Üyelik Yönetici Onayı: Üyelikler, sizin üyeler > üye yönetimi sayfasına gelip onay vermenizin ardından gerçekleşir.

Üyelik E-posta Onayı: Üyelikler kullanıcının kayıt olurken yazmış olduğu e-posta adresine giden bir doğrulama linkine tıklamalarını takiben tamamlanmış olur.

Ülke Gösterme: Genel Ayarlar > Firma Bilgileri sekmesi üzerinde seçmiş olduğunuz firma ülke bilgisi default olarak kabul edilir ve müşteri tarafındaki adres seçimleri, ülke>il>ilçe yerine il>ilçe formatına dönüşür.

Pasif Sekme Başlığı: Ziyaretçiler sitenizden farklı bir sekmeye geçiş yaptığında tarayıcılardaki seo title alanında görünecek yazıdır.


Ürün Detay Zoom Pozisyon:
Ürün detay sayfasında fare ile ürün görseline gelindiğinde zoom(yakınlaştırma) fonksiyonunun hangi alanda nasıl olacağını bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Galeri Liste Resim Gösterim Sayısı: Galeri modülü aktif olan sitelerde listede görünecek görsel sayısı bu alandan ayarlanır. 

Hesabım İade Taleplerim Zorunlu: Aktif / Pasif duruma getirilebilir.

Sayfa Tasarım Sistemi: Sayfa tasarımlarının eski sistem olan blok yönetimi mi yoksa yeni sistemi olan sayfa tasarım sihirbazı ile mi yapılacağının ayarıdır.

Ekran Dışındaki Videoları Durdur: Ekran dışında kalan videoları durdurur.

Hızlı Arama Ayarları: Site içi hızlı arama ayarlarını bu başlık altında yazdığı şekilde özelleştirebilirsiniz.

İletişim Form: İletişim sayfanızda görünmek üzere bir dinamik form oluşturduysanız onu bu alandan seçebilirsiniz.

İçerik Form: İçerik sayfalarınızda görünmek üzere bir dinamik form oluşturduysanız onu bu alandan seçebilirsiniz.

Blog Aktif: Tasarım > Blog Yönetiminden eklediğiniz içerikler /blog url si altından erişilebilir olsun mu olmasın mı ayarını buradan yapabilirsiniz.

Blog Liste Sayısı: Blog sayfalarında kaçar tane makale görünüp 2. sayfaya yönleneceğini bu alandan ayarlayabilirsiniz.

OpenSearch: Site dışındayken tarayıcıda tab > tab > arama terimi yolu ile siteye giriş yapmadan aranma sistemidir. 

Çerez Uyarısı: Tasarım > Sabit Site İçerikleri alanından eklediğiniz çerez metninin görünürlüğünü bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Site Dili Düzenleme Aktif: Sitede bulunan dil/diller için Ayarlar > Site Dil Yönetimi sayfasından, sistemden gelen kelimeleri düzenlemeye izin verir.

Mağazalar Sayfasında İlçe Göster: Aktif / Pasif duruma getirilebilir.

Üye Şifre Ayarları: Site üyelik şifre ayarlarınızı bu alanda düzenleyebilirsiniz.

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.