Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Sipariş Ayarları

 Siparişlere ilişkin aşağıdaki özelikleri seçebileceğiniz Ayarlar > Genel Ayarlar > Sipariş Ayarları sekmesidir.

Sipariş E-Posta: Sipariş E-postalarının hangi adrese gönderileceğini bu alandan belirleyebilirsiniz.

Siparişlerde Teslimat Tarihi: Bu parametreyi aktif ederseniz kargo seçimine ek olarak bir de teslimat tarihi seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz.
Siparişlerde Hediye Paketi Notu: Site yönetim araçlarından ekstra fiyat ekleyebilirsiniz. Hediye Paketi Notu alanı, müşterilere kargo adımında görünür.


Sipariş Durumu E-Posta İle Bilgilendirme: Bu parametreleri kapatmanız durumunda sipariş durum güncellemesi yapıldığında, ilgili müşteriye bilgilendirme mailleri gitmeyecektir.

Kargo Durumu E-Posta ile Bilgilendirme: Parametreleri kapatmanız durumunda kargolama yapıldığında, ilgili müşteriye kargo bilgilendirme maili gitmez.
Telefonla Sipariş: Bu alandan sitenizde telefon ile sipariş yöntemini aktif ya da pasif yapabilirsiniz. Telefonla sipariş aktif ise bildirimleri admin paneli anasayfanızda Onay / Hareket Bekleyen Siparişler bölümünde Telefonla Sipariş alanından veya Siparişler > Telefon Sipariş Talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz. (Telefonla sipariş hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız )

Havale Siparişlerde Stok Düşür: Havale ödeme yöntemi ile gelen siparişlerde sizler "stok düşür" komutu vermeden siparişler için ürün stoklarını otomatik olarak sistemden düşürmenizi sağlar.

Ödemesi Henüz Yapılmamış Sipariş Müşteri Tarafından İptal Edilebilir: Bu parametreyi kapatırsanız müşterileriniz ödeme yapsın ya da yapmasınlar siparişi iptal etmek için size kendi hesabım sayfalarından iptal/iade talebi oluşturmaları gerekecektir. Size gelen iptal iade taleplerini de siparişler > iptal iade talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz.
Sepette Adet Güncelle Butonu Göster: Müşteriler sepet adımında iken üründe adet değişimi yapsın isterseniz bu parametreyi açabilirsiniz. Şu şekilde bir uygulama olacaktır :  
Sepette Ürünleri KDV Dahil Göster: Sepet sayfasında ürün fiyatlarının KDV dahil olan veya KDV dahil olmayan fiyatlarının gösterimini bu alandan ayarlayabilirsiniz.
Sepette Ürün Marka Bilgisi Göster: Sepet adımında ürünlerin marka bilgisini gösterip göstermeyeceğinizi bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Stok Kodu Göster: Müşterilerin sepetlerinde ürünlere ait stok kodlarının yer alıp almayacağını bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Birim Fiyat Gizle: Müşterilerin sepetlerinde ürünlere ait birim fiyatların (adet, kg vb.) yer alıp almayacağını bu alandan ayarlayabilirsiniz.
Sepet Adet Tipi: Sepette adet alanları listeli seçim mi yoksa +/- li metin kutusu mu olacağını özelleştirebilirsiniz.

 

Adres Tarifi Aktif: Müşteriler adres bilgilerini sisteme tanımlarken tarif yazacakları ek bir alan açar. Doldurulması zorunlu değildir.

Üyeliksiz Alışverişlerde Uyarı Göster: Üyeliksiz alışverişler sırasında bir uyarı görünmesi isterseniz aktif hale getirebilirsiniz.

Sipariş Adımlarında Ürün Gösterimi: Aşağıdaki görselde sağ tarafta yer alan sipariş özeti kısmı açık mı gösterilsin, kapalı mı gösterilsin ya da hiç gösterilmesin mi seçeneklerini bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Favori Ürünleri Göster: Müşterilerinizin farklı dönemlerde favori olarak işaretledikleri ürünleri sepette de görmelerini isterseniz aktif edebilirsiniz.

 

Siparişte Ek Seçenek Detay Göster: Siparişlerde ürün varyasyonlarına ilişkin detayların yer almasını isterseniz aktif edebilirsiniz.

 

Sepet Bölme ve Sepet Bölme MesajıMüşterilerinizin sepetinde farklı taksit limitlerinde ürün varsa bölme uyarısı çıkartabilirsiniz. Örnek görünümü şu şekilde olacaktır;

 

Sipariş İptal Gün Sınırı ve Sipariş İade Talebi Gün Sınırı alanları ile gün ya da saat bazında limitler ayarlayabilirsiniz.

 

Faturada Ek Ücretlere İndirim Uygula: Muhasebe işlemlerinizde gerek duyulması halinde aktif edebilirsiniz.

İade Kargo Çağır: İade kargo sistemini aktif / pasif yapacağınız alandır.
İade Kargo Admin Onaylı: Aktif yapıldığında iade talebi oluşturulduğunda kargo kodu yöneticinin onayından sonra oluşur. Pasif yapıldığında kargo kodu son kullanıcının iade talebi oluşturduğu anda oluşur.
İade Kargoyu Gönderici Öder: Aktif yapıldığında iade kargo ücretini siparişi veren kullanıcı öder.

Aşağıdaki alan Google Anket ayarlarını yapacağınız alandır. Detaylar için lütfen tıklayınız.

 

Siparişte İptal Edilen Ürünleri Yazdır: Sipariş yazdırma esnasında iptal edilen ürünlerin yazdırılmasını sağlar.

Sipariş ve Hediye Notları için max. karakter sınırı koyabilirsiniz;

Özel Sipariş Numarası Aktif: Aktif yaptığınızda sipariş numaralarınızın kombinasyonlarını siz belirleyebilirsiniz. Örnek: Sadece rakamdan oluşan sipariş numarası için rakam parametresini kaç karakterden oluşmasını istiyorsanız o kadar tut sürükle ile ekleyin.

 

Kargo Barkod Boyutu A4: Aktif yapıldığında UPS kargo barkodları A4 boyutunda oluşacaktır.
 Ödeme Tipine Göre İade: Aktif yapıldığında siparişin ödemesine bağlı panelde iade girilirken ilgili ödeme tipi görünür. Hesabım iade taleplerimden talep oluştururken de Havale siparişi ise IBAN girilmesi gerekir.

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.