Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Sipariş Ayarları

Siparişlere ilişkin aşağıdaki özelikleri seçebileceğiniz Ayarlar > Genel Ayarlar > Sipariş Ayarları sekmesidir.
 


Sipariş E-Posta: Sipariş E-postalarının hangi adrese gönderileceğini bu alandan belirleyebilirsiniz.

Siparişlerde Teslimat Tarihi: Bu parametreyi aktif ederseniz kargo seçimine ek olarak bir de teslimat tarihi seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz.

Siparişlerde Hediye Paketi Notu: Site yönetim araçlarından ekstra fiyat ekleyebilirsiniz. Hediye Paketi Notu alanı, müşterilere kargo adımında görünür.
 Sipariş Durumu E-Posta İle Bilgilendirme: Bu parametreleri kapatmanız durumunda sipariş durum güncellemesi yapıldığında, ilgili müşteriye bilgilendirme mailleri gitmeyecektir.

Kargo Durumu E-Posta ile Bilgilendirme: Parametreleri kapatmanız durumunda kargolama yapıldığında, ilgili müşteriye kargo bilgilendirme maili gitmez.

Telefonla Sipariş: Bu alandan sitenizde telefon ile sipariş yöntemini aktif ya da pasif yapabilirsiniz. Telefonla sipariş aktif ise bildirimleri admin paneli anasayfanızda Onay / Hareket Bekleyen Siparişler bölümünde Telefonla Sipariş alanından veya Siparişler > Telefon Sipariş Talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz. (Telefonla sipariş hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız )

Havale Siparişlerde Stok Düşür: Havale ödeme yöntemi ile gelen siparişlerde sizler "stok düşür" komutu vermeden siparişler için ürün stoklarını otomatik olarak sistemden düşürmenizi sağlar.

Ödemesi Henüz Yapılmamış Sipariş Müşteri Tarafından İptal Edilebilir: Bu parametreyi kapatırsanız müşterileriniz ödeme yapsın ya da yapmasınlar siparişi iptal etmek için size kendi hesabım sayfalarından iptal/iade talebi oluşturmaları gerekecektir. Size gelen iptal iade taleplerini de siparişler > iptal iade talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz.

Sepette Adet Güncelle Butonu Göster: Müşteriler sepet adımında iken üründe adet değişimi yapsın isterseniz bu parametreyi açabilirsiniz. Şu şekilde bir uygulama olacaktır :  

Sepette Ürünleri KDV Dahil Göster: Sepet sayfasında ürün fiyatlarının KDV dahil olan veya KDV dahil olmayan fiyatlarının gösterimini bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Ürün Marka Bilgisi Göster: Sepet adımında ürünlerin marka bilgisini gösterip göstermeyeceğinizi bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Stok Kodu Göster: Müşterilerin sepetlerinde ürünlere ait stok kodlarının yer alıp almayacağını bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepette Birim Fiyat Gizle: Müşterilerin sepetlerinde ürünlere ait birim fiyatların (adet, kg vb.) yer alıp almayacağını bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Sepet Adet Tipi: Sepette adet alanları listeli seçim mi yoksa +/- li metin kutusu mu olacağını özelleştirebilirsiniz.

Adres Tarifi Aktif: Müşteriler adres bilgilerini sisteme tanımlarken tarif yazacakları ek bir alan açar. Doldurulması zorunlu değildir.

Üyeliksiz Alışverişlerde Uyarı Göster: Üyeliksiz alışverişler sırasında bir uyarı görünmesi isterseniz aktif hale getirebilirsiniz.

Sipariş Adımlarında Ürün Gösterimi: Aşağıdaki görselde sağ tarafta yer alan sipariş özeti kısmı açık mı gösterilsin, kapalı mı gösterilsin ya da hiç gösterilmesin mi seçeneklerini bu alandan ayarlayabilirsiniz.Sepette Favori Ürünleri Göster: Müşterilerinizin farklı dönemlerde favori olarak işaretledikleri ürünleri sepette de görmelerini isterseniz aktif edebilirsiniz.

Siparişte Ek Seçenek Detay Göster: Siparişlerde ürün varyasyonlarına ilişkin detayların yer almasını isterseniz aktif edebilirsiniz.

Sepet Bölme ve Sepet Bölme Mesajı: Müşterilerinizin sepetinde farklı taksit limitlerinde ürün varsa bölme uyarısı çıkartabilirsiniz. Örnek görünümü şu şekilde olacaktır;Sipariş İptal Gün Sınırı ve Sipariş İade Talebi Gün Sınırı alanları ile gün ya da saat bazında limitler ayarlayabilirsiniz.

 

Faturada Ek Ücretlere İndirim Uygula: Muhasebe işlemlerinizde gerek duyulması halinde aktif edebilirsiniz.

İade Kargo Çağır: İade kargo sistemini aktif / pasif yapacağınız alandır.

İade Kargo Admin Onaylı: Aktif yapıldığında iade talebi oluşturulduğunda kargo kodu yöneticinin onayından sonra oluşur. Pasif yapıldığında kargo kodu son kullanıcının iade talebi oluşturduğu anda oluşur.

İade Kargoyu Gönderici Öder: Aktif yapıldığında iade kargo ücretini siparişi veren kullanıcı öder.

Aşağıdaki alan Google Anket ayarlarını yapacağınız alandır. Detaylar için lütfen tıklayınız.


 

Siparişte İptal Edilen Ürünleri Yazdır: Sipariş yazdırma esnasında iptal edilen ürünlerin yazdırılmasını sağlar.

Sipariş ve Hediye Notları için max. karakter sınırı koyabilirsiniz;


 

Özel Sipariş Numarası Aktif: Aktif yaptığınızda sipariş numaralarınızın kombinasyonlarını siz belirleyebilirsiniz. Örnek: Sadece rakamdan oluşan sipariş numarası için rakam parametresini kaç karakterden oluşmasını istiyorsanız o kadar tut sürükle ile ekleyin.

 

Kargo Barkod Boyutu A4: Aktif yapıldığında UPS kargo barkodları A4 boyutunda oluşacaktır.

Ödeme Tipine Göre İade: Aktif yapıldığında siparişin ödemesine bağlı panelde iade girilirken ilgili ödeme tipi görünür. Hesabım iade taleplerimden talep oluştururken de Havale siparişi ise IBAN girilmesi gerekir.
Siparişlerinizin pdf çıktısını alırken ilgili alanlarda hangi özelliklerin yer almasını istiyorsanız butonları aktif ederek kontrol edebilirsiniz.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.