Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Marka Yönetimi

Admin panelinizden Ürünler > Marka Yönetimi sayfasından siteniz üzerinden satışını yapacağınız ürünlerin markalarını girebilirsiniz. Eğer ki ürünlerinizin markası yok ise kendi sitenizin adında marka oluşturabilirsiniz.

Not: Bu alandan istediğiniz kadar marka ekleyebilirsiniz.

Marka Yönetimi sayfasında markalarınızı filtreleyebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu sayede markalarınızı hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Marka eklemek için; 

1- Aşağıdaki ekrandan yeni ekle butonuna tıklayın,

 2- Açılan sayfadan markaya ilişkin aşağıdaki alanları doldurun ve kaydedin. 

Marka eklemenin diğer kolay yolu ise ürün eklerken marka alanına direk markanızı eklemenizdir. Bu alana eklediğiniz marka ürünü kaydettikten sonra otomatik olarak marka yönetimi alanına yeni marka olarak eklenmektedir.

1- Ürün düzenle sayfasından marka sırasında yer alan "ara" butonuna tıklayın.

2- Açılan pop-up üzerinden yeni marka ekleyebilir ya da daha önceden eklenmiş markaları listeden seçebilirsiniz.

Not: Markaya bağlı ürünler var ise direkt markayı silemezsiniz, silmek istediğiniz markaya ait ürünleri marka yönetimi alanından silerken çıkan uyarı ile farklı bir markaya taşıyabilir ya da toplu ürün işlemlerinden marka değişikliği yapabilirsiniz.

Toplu Ürün İşlemleri ile marka değiştirme:  Admin panelden Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasına gelin ve değiştirmek istediğiniz markaya ait ürünleri filtreleyin,

Ürün güncelleme alanında yer alan marka güncelleme ile yeni marka seçiminizi yaparak ilgili markaya bağlı ürünleri yeni markaya bağlayın.

Şayet ürünlerinizde markalarınızın gösterilmesini istemiyorsanız, Admin > Ayarlar > Genel Ayalar > Ürün Ayarları sekmesinden marka parametresini pasif hale getirmeniz yeterlidir.

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.