Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

İlgili Ürünler ile Sepet Tutarınızı Arttırabilirsiniz!

E-ticaret sitenizde, ödeme adımında ödeme tiplerine yönelik kampanyalar&hediye çeki kampanyaları gibi birbirinden farklı kampanya kurguları bulunur. Ancak kampanyalara ek olarak e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz en etkili alanlardan biride benzer ürünler tablosudur. Benzer ya da ilgili ürünler tablosu ana ürünün yanında birbirinden farklı ürünleri ya da kampanyalı ürünlerini sunarak sepet tutarınızı arttırmanıza yardımcı olabilirsiniz. Sunduğunuz ürünler ana ürünün bir benzeri olabilir, farklı renk veya modelleri olabilir ya da ana ürünün yanına kullanılabilecek tavsiye ettiğiniz aksesuarlar olabilir. Önemli olan doğru ürünleri seçerek sürekli bu alanları dinamik tutmaktır. Bu ürünlerin stokta olup olmaması da oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Ayrıca Bu ürünlere bağlı olarak farklı kampanyalarda uygulayabilirsiniz.

Benzer ya da ilgili ürünler tablosu çapraz satış yapmak için en etkili yöntemlerden biridir. E-ticaret sitenizin performansını benzer ürünler tabloları ile arttırabilirsiniz.

Ticimax'ın sunduğu dinamik yapıdaki benzer ürün tabloları ile her ürün için çok kolay bir şekilde benzer ürün tabloları oluşturabilir. Admin panelden Ürünler > Ürün Detay Ayarları sayfasından benzer ürünleri aktif ettiğiniz zaman aynı breadcrumb'a sahip ürünler birbirleri altında otomatik olarak gelecektir.
 


Bunlara ek olarak ilgili ürün tanımlamaları yapmak isterseniz ilgili ürünün düzenleme sayfasında ya da liste sayfasında yer alan ilgili ürün () butonu ile hızlı bir şekilde hangi ürünün altında hangi ürünlerin ilgili olarak göstereceğini ayarlayabilirsiniz.İlgili ürünleri belirlerken sırlama yapabilirsiniz.Panel görünümü;

 

Site görünümü;


Not: İsterseniz ilgili olarak atanan ürünleri özel bir çalışma ile aşağıdaki örneğe benzer varyasyon gibi gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede her bir varyasyonu ayrı ürün olarak siteye ekleyip listelerde ayrı ayrı sergileyebilirsiniz. Detaylar için müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.


Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.