Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Google Analytics Raporlarında Sanal Posların Referral Olarak Görünmesini Engelleme

Google Analytics yönlendirme (edinme>yönlendirme) raporlarında çoğu zaman referral olarak sanal pos adreslerini görebilirsiniz. Bu tip durumlar satış raporlarının yanlış yorumlanmasına neden olabilmektedir. Sanal pos adreslerinin görünmesini engellemek için Google Analytics filtrelemeleri kullanabilirsiniz. Bu işlem için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

**Filtreleme tanımlayabilmeniz için düzenleme yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu alanda bir işlem yapamazsınız.

Google Analytics>Yönetici paneline giriş yapın Görünüm>Filtreler alanını seçin

Filtreleme adımına geldiğinizde yeni filtre oluştur diyerek filtrelemelerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Filtre adı kısmına yönlendirme adını aşağıda göründüğü şekilde yazmalısınız. İsterseniz doğrulama işlemi yaparakta filtreleme sonucundaki değişiklik hakkında tahmini bir ön bilgi alabilirsiniz. Filtreleme alanlarını aynı zamanda IP adresi veya spam trafikleri vb. yönlendirme trafiklerinizi raporlarınızda görünmesini engellemek için kullanabilirsiniz.

örn adresler;

spos.isbank.com .tr, sanalposprov.garanti.com.tr, mpi.bankasya.com.tr, sanalakpos.com, fbwebpos.com, sanalpos.halkbank.com.tr, vpos.advantage.com.tr

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.