Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Facebook Pixel Kodunu Siteme Nasıl Eklerim?

E-ticaret siteleri için Facebook'ta reklam vermek oldukça önemlidir. Günümüzde birçok firma Facebook'ta verdiği reklamlar sayesinde daha fazla kişiye ulaşmakta ve bu şekilde de daha çok müşteri elde etmektedir. Facebook reklamları instagram uygulamasında da gösterildiği için reklam verildiği takdirde instagram uygulamasını kullanan kişiler de bu reklamları görmekte ve e-ticaret firmalarının müşteri kitlesi daha da fazla artmaktadır. Facebook reklamlarınızın verimliliğini arttırmak için Facebook reklam araçlarının sitenizdeki kullanıcı hareketleri tanıması ve bu kitlelere uygun reklamlar göstermeniz daha doğru olacaktır. Bu amaca yönelik kullanmanız gereken araç Facebook pikseldir.
 

Facebook'un kendi tanımına göre; piksel, insanların internet sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri anlayarak reklamlarınızın etkinliğini ölçmenize olanak tanıyan bir analiz aracıdır.


Pikseli kullanarak:

  • Reklamlarınızın doğru kişilere gösterildiğinden emin olursunuz. Yeni müşterilerin yanı sıra internet sitenizde belirli bir sayfayı ziyaret etmiş veya istediğiniz bir eylemi gerçekleştirmiş kişileri bulabilirsiniz.
  • Satışlarınızı artırmanıza destek olur. Otomatik teklifleri kullanarak, bir ürünü satın almak gibi önemsediğiniz bir eylemi gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kişilere erişirsiniz.
  • Reklamlarınızın sonuçlarını ölçebilirsiniz. İnsanlar reklamınızı gördüğünde neler olduğunu ölçerek reklamlarınızın etkisini daha iyi anlarsınız.
 

Facebook Pixel Kodu

 

https://business.facebook.com/ linkinden facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir.
 

Diğer araçlar alanından Olay yöneticisine geçiş yapmanız gerekmektedir.Olay yönetişinde menü alanından Veri Kaynaklarını Bağlayın diyerek Pixel seçimi yapabilirsiniz.Web ya da uygulama için seçim yapabilirsiniz.
Facebook pixeli seçili hale getirebilirsiniz.Pixelinize bir isim verebilir ve sitenizin tam linkini yazabilirsiniz.Manuel pixel kodunu yükle diyebilirsiniz.Bu sayede pixel sabit kodunuzu kopyalarak sitenizde Modüller>Script Yönetimi alanından Tüm Sayfalar - Header alanına ekleyebilirsiniz.Eğer modül içeriğinizde bu modül bulumuyor ise Pixel ID alanını kopyalayarak Ayarlar/ Genel Ayarlar /Dijital pazarlama alanında Facebook Pixel İd'sine ekleme yapabilirsiniz.Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.