Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Facebook Login Kurulumu

Modül Özellikleri

 

1-https://developers.facebook.com/ sitesine girip öncelikle Facebook hesabımız ile giriş yapıyoruz. Facebook hesabımız doğrulanmamış ise ilgili sayfa içerisinde doğrulama adımlarını takip ederek doğrulama yapıyoruz. Doğrulama yaptıktan sonrasında karşımıza ekran görüntüsündeki gibi alan geliyor ve My Apps butonuna basıyoruz.


2- Ardından gelen ekran içerisinden Create App diyerek devam ediyoruz.


3-Karşımıza çıkacak olan POP-UP içerisinden uyulama tipini seçiyoruz. Tüketici olarak seçim yapabiliriz.


4- Gelen ekranda mail adresinizi ve ekran isminizi girmeniz gerekmektedir. Display name kısmına alan adınızı yazabilirsiniz. ÖRN: ticimax.com, ticimax, ticimaxcom vs.


5- Facebook Login için kurulum adımlarına başlayabiliriz. Set Up butonuna tıklıyoruz.


6-Ardından web alanını seçiyoruz.


7- Web alanında www seçimi yaptıktan sonrasında site URL’imizi girerek tüm kaydediyoruz. Ardından tüm adımları Next (continue) diyerek geçiyoruz.


8- Sonrasında Facebook Login seçeneğine tıklayarak settings alanına gelip ‘’Valid OAuth Redirect URL’” kısmına ekran resmindeki gibi alan adımız ile birlikte yazıyoruz.

 

https://alandiniz.com/

 

https://alandiniz.com/uyegiris.aspx

 

https://alandiniz.com/?app=fb9- Bir sonraki adımda Settings > Basic alanına gelerek URL’leri dolduruyoruz.  ‘’Display Name’’ alanına sitenin alan adını,  ‘’Namespace’’ alanına maksimum 20 karakteri aşmayacak düzeyde örnek; site adınızı veya adsoyad(birleşik)  girilebilir. ‘’Contact Email’’ kısmına mail adresinizi, ‘’Privacy Policy URL, Teams Of Service URL ve User Data Deletion’’ alanına sitenizin URL’ini girmeniz gerekmektedir.  Burada önemli olan bir diğer husus ise App Mode alanının sağında olan status bölümünün live olması gerekmektedir. İlgili alanı aktifleştirebilmek için öncelikle ekran resmindeki ok işaretleri ile gösterilmiş URL’lerin doldurulması gerekmektedir.

 

10- App Review kısmından Permissions and Features alanına gelerek public_profile ve email alanlarına izin vermemiz gerekmektedir. İlgili alanların karşılarında bulunan Get Advanced Access butonlarına tıklamanız yeterlidir.11- Son olarak Settings > Basic alanındaki App ID ve APP Secret bilgilerini admin paneliniz üzerinden ayarlar > genel ayarlar > sosyal medya içerisinden Facebook login alanına girmeniz gerekmektedir.Not: Bir Facebook hesabından oturum açılması gerekmekte ve ek olarak kurulumu test ederken kurulum yapılan facebook hesabından farklı bir hesap ile Login işlemini test etmenizi öneririz.


Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.