Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Etiket Yönetimi
Etiket yönetimi ile birbirinden farklı etiketler oluşturabilir ve bu etiketli ürünlere yönelik farklı kampanyalar kurgulayabilirsiniz.


Etiket oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Admin panelden Ürünler > Etiket Yönetimi sayfasına gelin ve yeni ekle butonu () ile işleme başlayın.

Gelen ekrandan etiket tanımı alanından etikete bir isim verin. Örneğin; Sarı etiket, Yüzde 50 indirimli ürünler vb.

Etiket sayfasının URL'i bu tanımdan otomatik olarak oluşacaktır. İsterseniz manuel olarak boşta olan bir URL de tanımlayabilirsiniz.

Son olarak yeni oluşturduğunuz etiket sayfanız için geçerli olacak SEO bilgilerini de girdikten sonra kaydediniz.Oluşan etiket listeye yeni bir ID numarası ile eklenecektir. Daha sonra isterseniz eylemler bölümünden bu etiketleri düzenleyebilir () veya silebilirsiniz ().

Oluşan etiketin tanımına tıkladığınızda site üzerinde açılacak ve bu etikete bağladığınız tüm ürünler bu sayfadan listelenecektir.Bir önceki adımda oluşturduğum etiketleri ürünlerime nasıl atayabilirim?

Oluşturduğunuz etiketleri ürünlere tek tek atamak için; Ürünler > Ürün Yönetimi > İlgili Ürünün Düzenle Sayfası () > Diğer Özellikler Sekmesi > Ürün Etiketi alanından atama yapabilirsiniz. Toplu Ürün İşlemleri: Bu işlemi toplu olarak yapmak isterseniz; Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasından istediğiniz filtrelere göre ürünleri listeleyin ve ürün güncelleme alanından istediğiniz etiketi seçerek kaydedin. Sık Sorulan Sorular 


Ürünlere birden fazla etiket atayabilir miyim?

Ürünlere istediğiniz kadar etiket ataması yapabilirsiniz.


Kampanyaların etiketlediğim ürünlerde geçerli olması için ne yapmam gerekmektedir?

Admin panelinizden Kampanyalar > Kampanya Sihirbazı üzerinden Sıralı indirim, sepette indirim, x al y öde vb. kampanyaları oluştururken sizlere geçerli olacağı hedef etiket bilgisi sorulmaktadır.

Bu alanda daha önceden oluşturduğunuz tüm etiketler listelenecektir. İstediğiniz etiketi / etiketleri seçtikten sonra kampanya artık o etiketli ürünleri kapsamak koşulu ile çalışacaktır.


Etiketli ürünlerimi ziyaretçilerime nasıl duyurabilirim?

Ürünler > Etiket Yönetimi sayfasından ilgili etiketin tanım bilgisinin üzerine tıklayarak açılan sayfanın URL'inden / işaretinden sonraki kısmı alıp (görselde açık renkle belirtilen) herhangi bir banner'a, menüye ya da içerik yazısına ekleyebilirsiniz. Böylece ilgili etikete sahip ürünleri ziyaretçilerinize sunmuş olursunuz.

Örneğin; Aşağıdaki gibi bir banner yardımıyla etiketli ürünlere özel kampanyalarınızı ya da fırsatlarınızı duyurabilir içerik sayfası ile kampanya detaylarını belirtebilirsiniz.
 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.