Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri için Hashtag (#) kullanma ipuçları

E-Ticaret Siteleri için Hashtag (#) kullanma ipuçları

Hashtag, Facebook, GooglePlus, İnstagram, Twitter ve benzeri sosyal ağ servislerinde, ''#'' bir kelime ya da tümcenin başına eklenerek oluşturulan bağlantıya verilen isimdir. ''#'' Sembolünün kelime veya kelime grubunun önüne eklenerek oluşturulan bağlantılar, anlık bilgileri kategorize etmeye ve kitlelere ulaştırmaya yardımcı olur.

Hashtag(#) tüm sosyal medya araçlarında aynı kullanım amacına sahiptir.Hashtag yardımı ile, kullanıcıların ilgi duydukları konuları takip edebilir ya da sattığınız ürün ya da markalar hakkında bir hashtag (#) ekleyerek aynı konuya ilgi duyan başka bir çok insana ulaşabilirsiniz.

Hashtag doğru bir şekilde nasıl uygulanır?

İyi bir strateji ile Hashtag kullanımı E-ticaret siteniz için oldukça etkili olacaktır. Tek bir sözcük ya da arada boşluk bırakmadan bir sözcük grubunda Hashtag(#) kullanabilirsiniz.Büyük-küçük harf kullanmanız arama sonuçlarını etkilemez. Aşağıda ki örneklerde ki gibi hashtag kullabilirsiniz.

#online #onlinesatış #bayangiyim #bayan #giyim #Eticaret #eticaretsitesi

Desteklenmeyen Hashtag Karakterleri

Hashtag kullanırken sayı kullanabilirsiniz #10adetkampanyalıürün gibi ancak virgül,nokta,ünlem,noktalı virgül,yıldız ve diğer özel karakterler desteklenmedikleri için kullanılamaz.

Doğru Kelimeleri Kullanın

Kullanacağınız Hashtag'ler ürün ve markalarınızla, paylaştığınız içerikle alakalı olmalıdır.Diyelim ki iç çamaşırı satıyorsunuz #ucuziççamaşırı #kampanyalıiçgiyim gibi hashtag'ler kullanabilirsiniz.İlgili olmayan hashtag'ler kullanırsanız istediğiniz kitleye erişemeyeceğiniz için etkisiz bir hashtag kullanımı olacaktır.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.