Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Anket Yönetimi

Müşterilerinizin e-ticaret sitenizin tasarımından memnun olup olmadıklarını, sektörünüzde yakın bir tarihte gerçekleşecek bir fuara katılıp katılmayacaklarını öğrenmek ister misiniz?

Modüller > Bildirim Modülleri > Anket Yönetimi alanından bu vb. kurgulayabileceğiniz anketleri kolayca oluşturabilirsiniz. 
Yeni Anket Ekle butonu () ile başlıyoruz. Açılan sayfada "Anket Soru" bölümüne anketin sorusunu yazıyoruz. Örneğin: "E-ticarette genellikle hangi ödeme seçeneğini kullanırsınız?" Kaydet butonuna () tıkladığınızda anket başlığı yeni bir id numarası ile aşağıdaki listeye pasif olarak () eklenmiş olacaktır. Daha sonra Eylemler menüsünden oluşan anketi aktif duruma () getirmeniz gerekmektedir. Anket seçeneklerini nasıl eklerim?
1-Listeden "Seçenekler" butonuna tıklayın. 


2-Yeni Ekle butonu () ile ilk seçeneğimizi ekleyelim. Örneğin: Kapıda Ödeme
Kaydettikten () sonra tekrar Yeni Ekle () butonu ile seçeneklerimizi eklemeye devam edelim. Örneğin: Kredi Kartı, Havale vb. şeklinde devam edebilirsiniz. İlerleyen süreçte "Seçenekler" sayfasından girmiş olduğunuz anket maddelerinin aldıkları oy sayısını görebilir, eylemler alanından bu seçenekleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

 

image

Anketi siteye nasıl eklerim?
Tasarım > Blok Yönetimi > Mevcut Modüller arasında yer alan "Anket" modülünü sitenizde uygun gördüğünüz bir bloğa tut-sürükle-bırak yönetimi ile eklemeniz yeterli olacaktır. Sitenizde örnek görünüm aşağıdaki şekilde olacaktır.

Not: Anket oylaması gerçekleştikçe size herhangi bir bildirim ya da mail gelmeyecektir. Oylama sonuçlarını admin panelde anket seçeneklerine girerek kontrol edebilirsiniz.

 

 
Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.