Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

İptal & İade Talepleri

 Müşterileriniz siparişlerini ya da siparişleri içinde bir takım ürünleri iade etmek isterlerse kendi Hesabım sayfaları üzerinden bu işlemi kolayca yapabilirler.

Müşteri hesabım sayfası arayüzü;

1- Müşteriler hesabım ekranına gelir ve sol menüden iade taleplerim sekmesine geçerek yeni talep oluştur butonuna tıklar;

2- Açılan sayfadan eski siparişini seçer ve siparişin tamamını ya da belirli ürünleri seçer, daha sonra site sahibinin daha önceden tanımlamış olduğu iade tipi ve iade nedenlerini seçip talebi oluşturur.

 

Panelde ise yapılan bu iade talepleri Sipariş > İptal / İade Talepleri ekranında görüntülenmektedir. 

Müşterilerin üye girişi yaparak hesabım alanından yapmış olduğu tüm iptal/iade taleplerini görebileceğiniz alan Siparişler >İptal & İade Talepleri alanında görünen talepleri düzenleyebilir, silebilir, yeni iade & iptal tipleri ve nedenleri tanımlayabilirsiniz. İade durumları hakkında durum güncellemeleri yaparak müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Filtreleme alanından belirli filtreleme işlemleriniz doğrultusunda sonuçları listeleyerek iptal/iade taleplerinizi inceleyebilirsiniz.

 Talebin incelenmesi sonrasında alınacak karar sizlerin ticari kurallarınıza bağlıdır. 

Müşterilerin siparişi iptal edebilme ve iptal iade talebi oluşturma gün sınırlarını Ayarlar>Genel Ayarlar>Sipariş Ayarları alanında bulunan;alanından düzenleyebilirsiniz. 

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.