Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Parçalı Ödeme Sistemi

Parçalı Ödeme Sistemi Sadece Ticimax'ta

 

Ödeme adımı bir e-ticaret sitesinin en önemli adımlarından biridir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise standart olarak tek kart ile yapılmaktadır ve Müşterilerin, ödeme adımında birden fazla sebep yüzünden siparişi tamamlayamadan çıktıkları da bir gerçektir. Bu sebeplerden en önemlisi de kart limitlerinin yetersiz olması ve hesap kesim tarihlerinden dolayı sıkıntı yaşamalarıdır. Ticimax bu yüzden kaçan siparişleriniz için çok önemli bir özellik geliştirdi. Bu gibi durumlarda Müşterileriniz farklı ödeme yöntemlerini birleştirerek siparişlerini kolayca tamamlayabilir.

Şöyle ki; 700 TL'lik bir siparişte kullanıcının 500 TL'lik bir kart limiti var ise kalan 200 TL'lik kısmı kapıda ödeme ya da havale ile kolayca ödeyebilir veya 500 TL sini bir kredi kartından kalan 200 TL sini farklı bir kredi kartından çekerek siparişini tamamlayabilir. Bu özellik ile hem müşterilerinizin aynı fiziksel mağazada olduğu gibi sipariş vermelerini sağlayacak hem de sırf bu yüzden tercih sebebi siz olacaksınız.

Böylece sepet adımında siparişi tamamlamadan çıkış oranları azalacak ve satışlarınızı önemli oranda arttıracaktır.

 

Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde ki gibi ödeme aşamasında sipariş özeti kısmında parçalı ödeme yapmak istiyorum'u seçtikten sonra kullanıcılar istedikleri tutarı yazarak farklı ödeme tiplerinden birini seçtikten sonra siparişini tamamlayabilirler.

Parçalı ödeme sistemi tüm paketler ekstra olarak eklenebilmektedir, fiyat ve detaylar için müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.


 
Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.