Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Xml Sitemap Özelliği (Site Haritası Oluşturma & Google'a Ekleme)

Sitemap linklerinizi Google'a bildirmenin bir yoludur. Altyapımızda, E-ticaret sitenizde yer alan tüm içeriğe ait linklerin yer aldığı xml yapısına tek bir panel üzerinden kolayca alabileceğiniz bir yapı mevcuttur.

Admin>SEO>XML sitemap alanını ziyaret ederek site haritalarınızı alabilirsiniz.

1-Sitemap'i Xml Çıktısı Olarak Alma

Açılan sayfadan işaretli alandan site haritası linkine erişebilirsiniz;

Tüm url'ler /sitemap.xml altında hazır olarak bulunmaktadır. Bu linki Google'a tanımlayabilirsiniz.

Yukarıda gösterilen standart sitemap üzerinde özelleştirme yapmak isterseniz aşağıda gösterilen ayarlamaları yaparak sayfanın en altında yer alan "Kaydet" () butonuna tıklanamanız yeterli olacaktır.

Site haritası özelleştirme protokolleri için : https://www.sitemaps.org/protocol.html

 

2-Sitemap'i Google'a Ekleme

Site haritalarınızı Google'a Google Search Console üzerinden ekleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce site doğrulamanızı yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer bu işlemi henüz yapmadıysayınız, doğrulama işlemi için tıklayınız.

Doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra sol tarafta menülerin altında yer alan ''Dizin'' kısmındaki ''sitemap'' (Site Haritaları) ekleye tıklayın ve ilk alanda aldığınız Sitemap linkini bu alana ekleyin.

 Google Search Console'a site haritalarınızı göndermek için ilgili yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz>> Search Console Site Haritaları aracını kullanarak Google'a gönderme

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.