Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Toplu Resim Yükleme

Modüller > Toplu Resim Yükleme modülünü kullanarak yüklemiş olduğunuz ürünlere FTP üzerinden toplu olarak görsel yükleme işlemi yapabilirsiniz. İlgili sayfaya giriş yaptığınızda sizi aşağıdaki ekran karşılayacaktır. Yazının devamında numaralandırılmış alanlar hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

1- Resim Boyutlandırma 

Normal şartlarda bu seçeneği işaretlemezseniz ürünlerin büyük, orta ve küçük resimleri 3 numaralı alanda belirttiğiniz resim yolundan otomatik olarak oluşacaktır.
Eğer bu seçeneği işaretlerseniz sayfanın yapısı aşağıdaki gibi değişecek ve büyük, orta ve küçük resimleri ayrı ayrı yükleyebileceğiniz alanlar görünecektir.

2- Excel İle Yükle

Eğer bilgisayarınızdaki ürün resimlerinin adları stokkodu, id veya barkoda göre eşleştirmek istemiyorsanız Excel ile yükleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğiniz zaman sayfanın yapısı aşağıdaki gibi değişecektir. Bu yapıyı kullanacaksanız örnek Excel dosyasında olduğu gibi bilgisayardaki hangi ürün adı sistemdeki hangi id'li ürüne denk geldiğini Excel halinde hazırlayıp dosyayı içeri yüklemeniz gerekmektedir.

3- RESİM URL

Bu alana destek ekibimiz tarafından size iletilen ve FTP programları (FileZilla) aracılığıyla resimleri resimleri toplu olarak sunucuya yükleyeceğiniz resim yolunu yazmanız gerekmektedir. 

4- VARYASYONA RESİM YÜKLE

Bilgisayarınızdaki resim isimlerini ürünlerin varyasyonlarına göre ayrı ayrı tanımladıysanız bu seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Eğer bu seçeneği işaretlemezseniz el ile resim yüklemede olduğu gibi ana ürüne eklediğiniz görsel, ürünün tüm varyasyonları için geçerli olacaktır.

5- RESİM ADI

Bilgisayarınızdaki resimlerin adlarını paneldeki stokkodu, barkod ya da id alanlarından hangisine göre yaptığınız bu alandan belirtmeniz gerekmektedir.

6- RESİM UZANTISI

Bilgisayarınızdan FTP'ye atacağınız görsellerin uzantısını ".jpg" mi yoksa ".png" mi olduklarını bu alandan belirtmeniz gerekmektedir.

7- ÇOKLU RESİM YÜKLE

Çoklu resim yükleme, bir ürüne birden fazla görsel aktarmak için kullanılmaktadır. Bu seçeneğini işaretlediğiniz zaman sayfaya aşağıdaki gibi iki seçenek daha eklenecektir. Bir ürüne yükleyeceğiniz 2., 3. .... görsellerin resim adlarını çizgi (-) ile mi alt çizgi (_) ile mi nasıl ayırdığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Örneğin 1111 id'li ürüne 3 tane resim yüklenecek ise resimlerin isimleri; 1111_1.jpg, 1111_2.jpg, 1111_3.jpg şeklinde olmalıdır.

8- SADECE RESMİ OLMAYANLAR

Bu seçenek ile sadece herhangi bir resmi olayan ürünlere resim yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

NOT: Toplu resim ekleme talebinizi teknik destek ekiplerimize iletirseniz sizi FTP erişim programları, FTP giriş bilgileriniz ve işlem adımları vb. konular hakkında yönlendireceklerdir. 


Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.