Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Kapıda Ödeme

Kapıda ödeme Türkiye'de kredi kartından sonra en çok tercih edilen online ödeme yöntemlerinden biridir. Kapıda ödeme modeli özellikle perakende sektörünce daha fazla kullanılmaktadır. Kapıda ödeme yöntemi kargo firmaları aracılığı ile kullanılır, kapıda ödeme modelini kullanabilmeniz için bu hizmeti veren bir kargo firması ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Kapıda nakit ya da kredi kartı ödeme modellerini kullanarak ödeme alabilirsiniz. Kapıda ödeme işlem ücretini ise kargo firmaları size belirtiyor siz de e-ticaret sitenizde bu ekstra bedelleri gösterebilirsiniz.

E-ticaret sitenizde kapıda ödeme kurulumu için öncelikle hizmeti alacağınız kargo firmasının bilgilerini eklemeniz gerekli. İşlem için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.


1) Ayarlar>Kargo yönetimi sekmesinden yeni ekleye tıklayınız ardından kargo firmasına ait bilgileri ekleyiniz. Kapıda nakit ve kredi kartı ödeme yöntemlerinide kullanacaksanız parametreleri aktif edebilirsiniz. Kapıda nakit ödeme ve kredi kartı ile ödeme tutarlarını yansıtacaksınız kargo firmasından aldığınız bilgiler doğrultusunda girebilirsiniz.

Kargo resmini ilgili kargonun logosu olarak 50x50 ölçülerinde yükleyebilirsiniz. Kargo logosu ve telefon bilgisi sipariş tamamlandı sayfasında görünecektir.
2) Kargo firma bilgilerini tamamladıktan sonra desi ayarlarını girerek kargo kurulum işlemini sonlandırabilirsiniz.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.