Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Instagram Shop Modülü

1- https://developers.facebook.com/ adresine giriş yapılarak kuruluma başlanır.
2- https://developers.facebook.com/apps/ uygulamalar ekranından Add a New App butonuna tıklanır ve çıkan popup da oluşturacağımız uygulamaya (App’e) isim verilir.3- Uygulama oluşturma işleminden sonra ürün ekleme yapmalısınız.
Bunun için Create App ID dedikten sonra yönlendirilen sayfada Instagram ürünü için kurulum yapmalısınız.
Ekran görüntüsündeki gibi Instagram seçilerek Set Up butonu tıklanır.

4- Bu işlemden sonra yönlendirilen sayfada sol menüden Settings > Basic sayfasına gidilerek platform ekleme işlemi yapmalısınız. Ekran görüntüsündeki gibi açılan sayfada Add Platform butonuna tıklanır.

5- Açılan popup da Website seçilir ve alan adı bilginizi girmeniz için text alanı açılır. Alan adınızı girdikten sonra Save Changes butonuna tıklayarak sayfayı kaydedebilirsiniz.


6- Platform ekleme işleminden sonra sol menüden Instagram > Basic Display sayfasına gidilerek instagram app oluşturuyoruz. Bunun için Create New App butonuna tıklayınız. Açılan popupda uygulama adı alınını doldurarak Create App butonuna tıklayınız.

7- Artık instagram App oluşturmayı yaptığımız için Instagram App ID ve Instagram Secret ID bilgilerimizi görebiliriz. InstaShop kurulumu için Ticimax panelindeki url bilgilerini Valid OAuth Redirect URIs, Deauthorize Callback URL ve Data Deletion Request URL alanlarında https’li olarak https://www.alanadiniz.com/Admin/InstashopYonetimi.aspx bu şekilde girmelisiniz.

8- Bu işlemden sonra ekleyeceğiniz hesabın erişilmesini istediğiniz bilgilere izin vermelisiniz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra sayfayı kaydedebilirsiniz.


9- Kaydetme işleminden sonra aynı sayfada instagram hesabı eklemeniz için Add or Remove Instagram Testers butonu bulunmaktadır. Butona tıkladığınızda yönlendirildiğiniz sayfada Instagram Testers alanından karşınıza çıkan popup da kullanıcı adınızı yazarak hesabınızı ekleyebilirsiniz.
Hesap ekleme işlemi access token alabilmemiz için gerekli bir işlemdir.

10- Eklediğiniz kullanıcının bilgilerine erişim sağlamak için instagram hesabından onay verilmesi gerekmektedir. Ekleme yaptıktan sonra hesabınız göründüğü alanda Apps and Websites diyerek veya instagram uygulamanızdan Profili Düzenle > Uygulamalar ve İnternet Siteleri > Test Kullanıcısı Davetleri kısmından Kabul et demeniz gerekir.


11- Oluşturduğumuz Instagram App ID ve Instagram Secret ID bilgilerini Ticimax paneline girerek instagram resim, video ve albümlerinizi çekebilirsiniz.


12- Panel üzerinden Instagram bağlantısı yapmak için ekran görüntüsündeki gibi Admin girişi yapılır ve Modüller sekmesinden Instashop Yönetimi’ne tıklanır.
Bu sayfaya https://www.alanadiniz.com/Admin/InstashopYonetimi.aspx adresinden de ulaşabilirsiniz.


13- Açılan sayfada Instagram App ID ve Instagram App Secret alanları 11. Maddede belirtilen uygulama sayfasından alınarak doldurulur ve Bağlantı Kur butonuna tıklanır.

Bu bağlantıyı yaparken karşılaşabileceğiniz olası hatalar ve çözümleri aşağıdaki gibidir:
  • Invalid Client ID : Girilmiş olan Instagram ClientID bilgisi yanlıştır.

Bu hatayı alırsanız lütfen aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen Instagram App ID alanındaki değeri aldığınızdan emin olun.
  • Invalid redirect uri : Girmiş olduğunuz yönlendirme url’i yanlıştır.

Lütfen Valid OAuth Redirect URIs alanına girdiğiniz adresin doğru olduğunu kontrol edin.
https://www.alanadiniz.com/Admin/InstashopYonetimi.aspx
  • Insufficient developer role : Oluşturduğunuz Instagram uygulamanıza geliştirici kullanıcı eklemeniz gerekmektedir.
Lütfen eklediğiniz kullanıcıya https://www.instagram.com/accounts/manage_access/ alanından izin vermeyi unutmayınız.
14- Bağlantı kurulduktan sonra medyalarınızı panel üzerinden yönetmek üzere ayar sayfasına yönlendirilirsiniz.
Listelenecek Resim Sayısı ve Sitede Gösterilecek Resim Sayısı alanları doldurulduktan sonra Instagram Medyalarını Getir butonu tıklanır ve hesabınızdaki medyalar listelenmeye başlar.15- Instagram Medyalarını Getir butonu ile yukarıda seçtiğiniz sayıdaki paylaşımı panele aktarmış olursunuz.
İlk verileri çektikten sonra gelen Instagram Medyalarını Sil butonu ile panele gelen tüm medyaları silersiniz.
Instagram Hesap Bağlantısını Sıfırla butonu ile instagram hesabınız ve web siteniz arasındaki tüm bağlantıyı kopartabilirsiniz.
Sayfayı Görüntüle butonu ile https://www.alanadiniz.com/InstagramShop sayfasına giderek yaptığınız tüm değişiklikleri web siteniz üzerinden görebilirsiniz.

16- Listelenen medyaların üzerine tıklayarak görüneceği sayfaları seçebilir ve sitenizdeki ürünlere bağlayabilirsiniz.
Bunun için ekran görüntüsündeki gibi Ürün Bul butonuna tıklayarak eklemek istediğiniz ürünleri Seç ve Ekle demeniz yeterlidir.


Eklenen ürünleri Sil butonu ile silerek yeni ürün ekleyebilirsiniz, yapılan değişiklikler anında kaydedilecektir.
17- Panelde “Sitede Gösterilecekler”, “Blokta Gösterilecekler” ve “Medya Tipi” adında filtreleme seçenekleri bulunmaktadır.
Sitede ve Blokta Gösterilecekler filtreleri medyanızın içerisinden ayarlayabildiğiniz gösterim yerine göre aktif/pasif olarak çalışmaktadır.

Medya Tipi filtresi ise paylaşımlarınızı Resim, Video ve Albüm olarak ayrı ayrı ayarlayabilmenize olanak sağlar.
Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.