Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Google Yorum Entegrasyonu

Google Müşteri Yorumları Entegrsayonu Ticimax'ta!


Google Müşteri Yorumları (Google Customer Reviews ) , e-ticaret sitenizden alışveriş yapan kullanıcılardan, satın alma işlemleri sonrası geri bildirim almanızı sağlayan ücretsiz bir araçtır.

Google Müşteri Yorumları'ndan toplanan puanlar, Google müşteri yorumları rozetinizde görünebileceği gibi satıcı puanınızın alışveriş reklamlarında gösterilip gösterilmeyeceğini de belirler.


Google Müşteri Yorumlarını e-ticaret sitenizde kullanmaya başlamak için;

Google Merchant Center hesabınızda, Google müşteri yorumlarını aktif etmeniz gereklidir.

Ardından, e-ticaret sitenizin admin paneline gelerek Ayarlar > Genel Ayarlar > Sipariş Ayarları bölümünden ''Google Anket'' parametresini açmalısınız ve ''Merchant Center ID'' bilgisini yazmalısınız.
 

 


Admin > Ürünler > Ürün yönetimi > Ürün işlemleri >Diğer özellikler alanından ürününüzün tahmini teslim süresini aktif etmeli ve süreyi girmelisiniz.Satın alınan üründeki tahmini teslim süresine göre siparişini verdikten sonra;

''Xxxx Google merchant center hesap kullanıcı adlı satıcıyla yaşadığınız alışveriş deneyimi nasıldı?'' başlıklı mail, siparişi veren müşteriye Google tarafından iletilir ve müşterinin ankete katılması sağlanır.

İlgili siparişteki ürünlerde birbirinden farklı teslim sürelerine sahip ürünler varsa en büyük tahmini teslim süresine göre mail Google tarafından müşteriye gönderilir.
 


Yapılan puanlama raporlarına ve anketinizin performansına Google Merchant Center hesabınızdaki kontrol panelinden erişebilir ve durumlarını kontrol edebilirsiniz.
Google Müşteri Yorumlarını kullanarak, sitenizden satın alma yapan müşterilerinizin alışveriş deneyimleri hakkında bilgi alabilir, sitenizde yapacağınız iyileştirmeler ve performans çalışmaları için Google Müşteri Yorumlarını rehber araç olarak kullanabilirsiniz.
Google Müşteri Derecenlendirmesi (Puanlaması) e-ticaret sitenizin güvenilir olduğunu ve iyi bir satın alma deneyimi sunduğunuzun da göstergesidir.

Google Müşteri Yorumları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.
 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.