Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

E-ticaret Siteleri için anahtar Performans Göstergeleri (1.bölüm)

E-ticaret sitenizin nasıl performans gösterdiğini hedeflerinize ulaşma durumunuzu incelemek için takip etmeniz gereken noktalar; e-ticaret sitenizin performansını Google Analytics ve Yandex Metrica gibi ücretsiz araçlarla izleyebilirsiniz.

Örneğin;

Yeni ziyaretçileriniz ve geri gelen ziyaretçiler raporu, bu raporu inceleyerek yeni gelen ziyaretçiler sitenizden hemen ayrılıyor mu ya da sitenizde vakit geçiriyorlar mı öğrenebilirsiniz. Geri gelen ziyaretçi oranlarına bakarak müşteri sadakatini anlayabilirsiniz.

- Mobil/masaüstü cihaz raporları, ziyaretçilerinizin sitenize en çok hangi cihazlar ile eriştiğini cihaz dönüşüm oranları gibi bir çok veriyi sunmaktadır.

Mobil cihazlardaki hemen çıkış oranlarınız yüksekse, e-ticaret sitenizin mobile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeli hangi sayfaların hemen çıkış oranlarının yüksek olduğunu tespit edip iyileştirmeler yapmalısınız.

Yeni videolarımızdan haberdar olmak için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz >> Abone olmak için tıklayınız 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.