Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Ex - Anasayfada ürün gösterme&Vitrin sıralaması nasıl yapılır?

Ana sayfa ürün göstermek için ürün eklerken anasayfanızda yani vitrin alanında sergilemek istediğiniz ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz ürünleri rastgele ya da istediğiniz sırada gösterebilirsiniz. Bu işlemler için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

1) Ürünler > ürün yönetiminden ana sayfanızda sergilemek istediğiniz ürünleri seçerek sağda yer alan kısa yol iconu yardımı ile ürünü vitrinde sergile olarak işaretlemelisiniz. Ardından seçtiğiniz ürün vitrinde sergilenecektir.

 

2) Anasayfada sergilenen ürünlerinizin sıralamasını düzenlemek içinse birinci seçeneğiniz ''vitrinde rastgele ürün göster'' seçeneğidir, bu manuel düzenlemenize bakmaksızın ziyaretçilerinize her girişlerinde anasayfadaki ürünlerin sırasını karıştırarak gösterir. Bu model hali hazırda varsayılan olarak gelir, diğer seçeneğiniz olan manuel sıralama içinse varsayılan olarak tanımlanan rastgele sıralayı pasif etmeniz gereklidir. Bu işlem için ayarlar > genel ayarlar > ürün yönetimi sekmesinden ''vitrinde rastgele ürün göster'' parametresini pasif etmeniz yeterlidir. Ardından manuel düzenleme için ürünler > gelişmiş sıralamayı kullanabilirsiniz.Tut-sürükle yöntemiyle sıralamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.