Ticimax Destek Merkezi

Aradığınız konuyla ilgili hazır dökümanlara hızlıca ulaşmak için anahtar kelime girebilirsiniz.

Tasarım Ayarları

Sitenizin genel anlamda tasarımı ile illgili ayarlamaları Tasarım > Tasarım Ayarları sayfasından yapabilirsiniz.

Bu sayfa içerisinde üç sekme yer almaktadır. Bunlar;

.    Tasarım Ayarları,
.    Tasarımlar ve
.    Slider Ayarlarıdır.
Tasarım Ayarları sekmesinden;

Tema Seçimi 

Tema bölümünden temanızı belirleyebilirsiniz. Bu alanda tüm standart temalar, sizin tasarım > tema yönetimi alanından kendi oluşturduğunuz temalar ve size özel bir özel tasarım yapılmış ise "Ticimax Özel Tasarım" teması yer alacaktır. 

Standart bir tema üzerinden sisteminizi kullanacaksanız Tasarım > Tasarım Ayaları > Tasarımlar sekmesinden temaların örneklerini incelebilirsiniz. Bir tema belirledikten sonra (Responsive seriler hem UI / UX açısından hem de SEO açısından daha avantajlı olacaktır) ilk sekmeye geri dönün ve o temayı seçin, gelen uyarıya "Evet"i işaretleyin ve sayfanın en altından kaydediniz.

Ticimax Kurulum Rehberi

Özel Tasarım hizmeti aldıysanız eğer, tema seçtiğiniz ekranda size özel yapılan "Ticimax Özel Tasarım" temasını seçebilirsiniz.

Özel tasarım hizmeti almadan standart bir temayı düzenleme isterseniz, Admin Panelinizden > Tasarım > Tema Yönetimi sayfasını kullanarak mevcut temaların CSS / JS kodlarına müdahale edebilirsiniz.

Tema yönetimi için videoyu inceleyebilirsiniz.

Ticimax Kurulum Rehberi
Detaylı bilgi için tıklayınız.

<

Temaya uygun resim boyutlarını (anasayfa banner resim boyutu, liste resim boyutu, ürün detay resim boyutu, büyük resim boyutu) pixel türünde düzenleyebilirsiniz. Standart ve özel tasarımlarımızda siz temayı değiştirdiğiniz zaman o temaya uygun olan ve önerilen resim boyutları otomatik olarak gelecektir. Boyutları değiştirdiğinizde geri dönmek isterseniz Varsayılan Boyutları Getir butonuna () tıklayabilirsiniz.
Sizler ürüne resim yüklerken "Büyük Resim Boyutu" alanında yazan ölçülere sadık kalırsanız temanız için en uygun görüntüleri elde etmiş olursunuz. Aynı şekilde sliderlarınız için de "Anasayfa Banner Resim Boyutu" ölçülerine sadık kalmanız gerekmektedir. Örneğin bu alanda 1220 x 50 yazıyor ise sizin 1220 pixel genişliğinde slider görseli yüklemeniz gerekmektedir. Yükseklik ölçüleri size kalmıştır. Yani 1220 x 300,350,400 px vb. boyutlarda yükleyebilirsiniz. Öneri olarak; tüm sliderlarınızın aynı yükseklikte olması daha düzgün bir görüntü sağlayacaktır.
Not: Boyutlarda değişiklik yaptığınızda önceden yüklediğiniz görsellerde geriye dönük bir değişiklik olmayacaktır.
Favicon: Bu bölümden sitenizin simgesini ayarlayabilirsiniz. Yükleyeceğiniz görsel 50x50px, 30x30px gibi kare ve küçük bir boyutta olmalıdır. Faviconların tarayıcı örnek görümü şu şekilde olacaktır;

Logo (Header) Tasarımı:

Sitenize nasıl logo yükleyeceğiniz aşağıdaki videoda gösterilmiştir.

Ticimax Kurulum Rehberi

Bu alandan sitenizin logusunu ve logonun hizasında olan head alanını yönetebilirsiniz. Design ya da HTML alanından eklediğiniz yazı, resim, logo vb. içeriklerinize diğer editör sayfalarında olduğu gibi linkler verebilir ve içerikleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

 

Footer Tasarımı:

Footer

Footer alanınınzı standart footer şablonlarından seçebilir veya kendi HTML kod bilginiz ile kendi düzenlemelerinizi de yapabilirsiniz.

Bu bölümden sitenizin footer alanını yönetebilirsiniz. Design ya da HTML bölümünü kullanarak düzenlemelerinizi yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfaların linklerini bu alandan başlıklara tanımlayabilirsiniz. Her temaya uygun footer yapısı farklı olacağı için tema değiştirdiğinizde footer alanlarında bozulma yaşanabilir. Bu nedenle öncelikle temanıza karar verin ve daha sonra footer alanında içerik düzenlemelerinizi yapın. Bu sayede tema değişiminden sonra tekrar düzenleme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Temaların standart footer HTML kodlarına destekalini.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Oluşturlan sayfaya footerda nasıl link verileceği aşağıda belirtilmiştir.

Ticimax Kurulum Rehberi

Mobil Logo Tasarımı: Eğer responsive bir tema kullanmıyorsanız ve mobil 1 - 2 temalarından biri aktif ise bu alandan mobil temada görünecek logo & head bölümünü yönetebilirsiniz. Eğer responsive bir tasarım kullanıyorsanız bu alanı boş bırakabilirsiniz.
Tasarımlar sekmesinden sistemde mevcut olan tasarımların birer örnek görüntüleri yer almaktadır. Bu sayede tasarım önizlemelerini hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Slider Ayarları bölümünden ise Tasarım > Slider Yönetimi alanından eklediğiniz sliderlar üzerinde geçiş efekti, geçiş süresi vb. gelişmiş düzenlemeler yapabilirsiniz. Slider ekleme konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.