Ticimax Destek Merkezi

Ne arıyorsunuz?

Kargo Yönetimi

Kullanacağınız teslimat bilgilerini Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. Aksi durumda müşterilerinizin gireceği adrese bir kargo & ücret bilgili tanımlı olmayacağından kargo seçenekleri görünmeyecek ve ödeme tamamlanmayacaktır.

Kargo tanımlama ile ilgili aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz.

Kargo firmanız entegrasyonumuz bulunan firmalardan biriyse   linkte yer alan dokümanları takip edip kurulum yapabilir ya da teknik destek ekibimiz ile görüşerek bizlerden de destek alabilirsiniz. Bu sayede (takip numarası, sipariş kargoya verildi vb.) işlemler otomatik olarak çalışacaktır.
Sistemin geneline tanımlayacağınız bir ücretsiz kargo limiti olmasını isterseniz Ayarlar > Genel Ayarlar > Ödeme Ayarları > Ücretsiz Kargo Limiti alanını kullanabilirsiniz. Bu tutar ve üzerinde kargo 0 TL olacaktır. Bu limite ulaşana kadar da müşterilere otomatik olarak uyarı verecektir;" Ücretsiz Kargo Limitine Ulaşmak için X TL daha Alışveriş Yapabilirsiniz! "

  

Ücretsiz kargo içinde gerekli düzenlemeleri sağlayabilirsiniz.

Kargo entegrasyonu ile ilgili aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz.

Sisteminizde geçerli olacak kargo kurgularını yapacağınız alandır. Bu alana Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından ulaşabilirsiniz. Kargolarımızı tanımladığınızda müşterilerin bu kargo seçeneklerini görmesi için mutlaka desi bilgilerinin de tanımlanmış olması gerektiğini unutmayınız.

Kargo bilgisini nasıl eklerim?
Ayarlar > Kargo Yönetimi ekranına geldiğinizde Yeni Kargo Ekle () butonuna tıklayarak aşağıdaki gibi kargo tanımlaması yapabilirsiniz.


Kargoya Desi Bilgisi Tanımlama

Yeni kargo ekleme ekranında kargonun temel bilgilerini girdikten sonra "Kaydet" butonuna tıklarsınız ve sizi "Desi Grupları Sayfasına otomatik olarak yönlendirecektir. Ayrıca isterseniz Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasında ilgili kargonun eylemler menüsünde yer alan mavi pasta dilimi sembollü "desi grupları" seçeneği ile de aynı ekrana ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ; Açılan sayfada yeni ekle butonuna basarak desi girişlerinizi yapabilirsiniz.

Desi Grup Tanımı: Müşteri tarafında görünmeyecektir. Kendi ayırt edebileceğiniz bir tanım yazabilirsiniz. Örneğin 1-5 desi arası ya da sabit kargo desisi vb.

İlk Desi: Gruba dahil olan ilk desiyi bu alana yazınız.

Son Desi: Grubun son desisini yazınız.

NOT: Desi aralıklarında bir desinin bittiği sayı ile diğer desi aralığı başlamalıdır. Örneğin bu desi grubu 1-5 ise bir sonra ki desi 5-10 şeklinde başlamalıdır. Aksi takdirde yani 6-10 desi girişi yaparsanız 5 desinin karşılığı boş olacağı için sepet toplamı 5 desi olduğunda kargolar çalışmayacaktır.

NOT: Son olarak bir tane de kapamak için desi grubu tanımlamalısınız. Örneğin 10-9999 gibi. Ayrıca sitede geçerli olacak tek bir kargo fiyatı uygulayacaksanız: sadece bir tane 1-9999 aralığında desi girebilirsiniz.

Kargo Kapsamı: . Hepsi: Türkiye dahil tüm ülkeler için geçerli fiyat tanımlayacaksanız hepsi olarak seçim yapınız.
. Türkiye : Sadece Türkiye içi gönderim yapacaksanız Türkiye olarak seçim yapınız.
. Diğer Ülkeler : Sadece Diğer ülkelere gönderim yapacaksanız diğer ülkeler olarak seçim yapınız.
Fiyat: Bu alana da fiyat bilgisini giriniz.

Kargoya Teslimat Tarih ve Saatleri Ekleme (Opsiyonel)

Bu özelliği kullanmak için öncelikle Ayarlar > Genel Ayarlar Site Yönetim Araçları > Sipariş Ayarları > Siparişlerde Teslimat Tarihi parametresini aktif etmeniz gerekmektedir.

Parametreyi aktif ettikten sonra Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından teslimat tarihi butonuna () tıklayın. Aşağıdaki ekrandan teslimat tarih ve saat bilgilerini oluşturmanız gerekmektedir.

Bu ekrandan Yeni Ekle () butonuna tıklayın. Aşağıdaki ekrandan teslimat kurallarını sisteme kaydetmeniz yeterli olacaktır. Artık sipariş adımlarında kargo seçilirken sizin tanımlamış olduğunuz teslimat tarih ve saatleri de seçilerek sipariş tamamlanacaktır.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.